Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Poniedziałkowa sesja handlowa rozpoczyna się pozytywnym akcentem dla głównych indeksów giełdowych, kiedy brak istotniejszych danych na sesji europejskiej daje się we znaki. Spokojniejsze ruchy powodowane są również obserwacją głównych inwestorów dalszymi losami Wielkiej Brytanii oraz sytuacją dotyczącą Brexitu. Jak dotychczas wiadomo, brytyjscy prawodawcy przyjęli w sobotę poprawkę Letwina, która zmusiła premiera Borisa Johnsona do poproszenia o kolejne opóźnienie Brexit.

Podczas dzisiejszej sesji jedna z największych spółek niemieckiego indeksu głównego DAX opublikowała dane finansowe, w którym przyznała, że przychody w trzecim kwartale wyniosły 6,79 mld euro. Dla spółki oznacza to wzrost przychodów o ponad 13 procent w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Tymczasem Pekin odnosi się do Organu Rozstrzygania Sporów organizacji WTO o upoważnienie do zawieszenia koncesji i związanych z nimi zobowiązań na roczną kwotę 2,4 mld USD w odpowiedzi na dalsze nieprzestrzeganie przez Stany Zjednoczone zaleceń i orzeczeń DSB.

Z frontu danych na poniedziałkową sesję oczekuje się jedynie godzin 17:00 oraz 17:40, gdzie poznamy dane z UK, US oraz UE. Następnie – już po zakończeniu sesji europejskiej dane z godziny 20:00 przedstawią bilans budżetu federalnego USA.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji rośnie, jednak obroty wskazują na szybką możliwość zejścia indeksu – do czego potrzebne jest jeszcze wyraźniejsze wyładowanie wykresu. Sądząc po ruchu na poziomach, jeszcze jedno dojście na test ostatniego widocznego szczytu może wygenerować mocniejsze zejście. Jeśli szukanie miejsca do realizacji jest słuszne, wówczas niemiecki indeks powinien dotrzeć w najbliższych sesjach ponownie do poziomu 12.600/570 pkt. Oczekuje się dziś zainicjowania pierwszego ruchu, pomimo euforii na spółkach.

WYKRES DAX H1 - M1 21.10.2019
DAX H1 – M1 21.10.2019

Nasdaq

Amerykański rynek nie wykonuje tak mocnych ruchów na europejskiej sesji co wskazuje na niepewność – dlatego oczekuje się podobnego rozegrania schematu handlu tuż po wejściu amerykańskiego rynku.

wykres Nasdaq M5 21.10.2019
Nasdaq M5 21.10.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here