Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe podczas poniedziałkowej sesji handlowej rosną zgodnie z założeniem przedstawianym podczas porannego przeglądu rynków. Dłużne papiery wartościowe wyemitowane przez Departament Skarbu w Waszyngtonie handlowanie były dziś wyżej. W wyniku tego ruchu nastąpiło dalsze odwrócenie krzywej dochodowości, co wzbudziło wśród uczestników rynku coraz większe obawy, że recesja w Stanach Zjednoczonych może być nieuchronna.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem eskalacji wojny ciąg dalszy, ponieważ jak donoszą media – Chińskie Ministerstwo Edukacji wystosowało ostrzeżenie do studentów i uczonych o ryzyku studiowania w Stanach Zjednoczonych. Ministerstwo poinformowało, że wydawanie wiz dla chińskich studentów studiujących w USA zostało ograniczone, a okres przeglądu wiz został przedłużony. Dodało również, że okres ważności wiz został skrócony, a wskaźnik odmowy został zwiększony. W podsumowaniu stwierdzono, że miało to wpływ na chińskich studentów studiujących już w USA lub planujących podjęcie tam studiów.

A z frontu danych oczekiwane są godziny: 15:10, 15:45 oraz 16:00 gdzie występują dane z USA – w tym m.in: Wskaźnik ISM dla przemysłu.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas dzisiejszej sesji osiąga zapowiadane poziomy docelowe dla pozycji długich. Mowa była podczas porannej analizy o strefie 11.720 – 11.750 punktów, a na chwile pisania analizy – DAX najwyższy punkt osiągnął przy strefie 11.725 punktów. Indeks zatem ma jeszcze trochę miejsca na podejścia ku górze – a na dalszą sesję oczekuje się dalszych spadków zgodnie z dalszym opisem porannej analizy. Maksymalnie dokąd szacowane jest podejście wzrostowe to poziom 11.770 który nie powinien zostać wybity podczas dzisiejszej sesji.

wykres DAX H1 03.06.2019 2
DAX H1 03.06.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks NASDAQ podczas dzisiejszej sesji nie wykazuje żadnych tendencji – raczej mówić można w jego przypadku o szerokiej konsolidacji. Niemniej, oczekuje się dalszych spadków od indeksu – jednak nie z obecnych poziomów. Dobrze zatem, aby indeks był w stanie podejście jeszcze w okolice poziomy 7140 punktów aby można było szukać sygnałów spadkowych na kontynuację spadków, gdzie celem byłby poziom nadbicia obecnych dołków.

wykres Nasdaq m5 03.06.2019
Nasdaq m5 03.06.2019

EUR/USD

W tym momencie oczekuje się zejścia w okolice poziomu 1,11600 USD lub jego bliskich stref oraz dalszą kontynuację wzrostów, gdzie celem dla pozycji długich będzie wówczas poziom 1,11900 USD. Oczekuje się realizacji takiego scenariusza w ciągu najbliższych trzech sesji handlowych – w tym przekroczenia widocznego, ostatniego poziomu docelowego z kretesem. Warto zatem przyglądać się parze EUR/USD, ponieważ reakcja na wzrostach może być relatywnie szybka.

wykres Kurs euro EURUSD 03.06.2019
Kurs euro EURUSD 03.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here