Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych wskazują na mieszane otwarcie przed rynkiem właściwym US. Podczas dzisiejszej sesji europejskiej z danych wpływających na rynki można było usłyszeć m.in o tym jak Dennis Shea, reprezentujący Stany Zjednoczone jako ambasador Światowej Organizacji Handlu powiedział, że polityka Chin jest nieuczciwa. Dennis Shea stwierdził, że Chiny są zbyt restrykcyjne wobec firm zagranicznych, co ma na celu ochronę krajowych przedsiębiorstw. Słowa te znacznie wpłynęły na rynki po raz kolejny stawiając umowę USA – Chiny pod znakiem zapytania.

Na nieco dalszym planie informacja o tym, że minister finansów Francji – Bruno Le Maire  planuje udać się do Brukseli, aby potwierdzić, że deficyt budżetowy jego kraju będzie “jak najbardziej zbliżony” do celu 3%. Warto dodać, że Komisarz Unii Europejskiej ds. gospodarczych Pierre Moscovici powiedział w ubiegłym tygodniu, że deficyt budżetowy Francji będzie “ściśle monitorowany”, zwłaszcza w świetle ostatnich zapowiedzi prezydenta Emmanuela Macrona.

A na froncie danych inwestorzy wyczekują godziny 14:30 gdzie zostaną opublikowane dane na rynek USA oraz Kanady.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej porannej analizy niemieckiego indeksu DAX określone zostały poziomy Punktów Kierunkowych – które podczas pierwszych godzin handlu EU sprawdzają się idealnie. Pierwsze testy punktu kierunkowego wywołały ruch pod pierwszy opór intraday oznaczony na poziomie 10.880 następnie wykres ponownie znalazł się poniżej decyzyjnego poziomu.

Na dalszą część sesji oczekuje się reakcji na obecnie budowane wsparcie cenowe – dobrze widoczne z interwału M5. Jeśli wsparcie zostanie przełamane – zgodnie z zasadą PK –  następnym celem dla pozycji typu short będzie poziom 10.780 jako TP1 oraz TP2 na poziomie 10.740. Jeśli zaś wsparcie utrzyma wykres – ponowne przejście powyżej punktu kierunkowego na dzisiejsza sesję powinno wywołać ruch wzrostowy z poziomem docelowym dzisiejszego oporu 10.880. Prawdopodobieństwo ruchu w dół staje się jednak w chwili obecnej (analizując aktualną sekwencję) o wiele większe. Warto dodać, że na dziś nie oczekuje się wzmożonej zmienności.

wykres DAX M5 17.12.2018
DAX M5 17.12.2018

Nasdaq

Podobnie jak podczas europejskich indeksów – amerykański nasdaq tworzy negatywną strukturę od rana, co powoduje, że targetem dla pozycji krótkich zdaje się poziom 6530, który powinien zostać zaliczony w pierwszej kolejności. Następnie oczekiwać się będzie reakcji wykresu na wsparcie – i wykonanie choć 50 procent korekty ostatniego impulsu spadkowego co pokrywało by się ze strefą 6588 – gdzie analizując ostatnie ruchy indeksu – sugerowane będzie wyczekiwanie kolejnego sygnału sprzedażowego na kontynuację spadków.

wykres NASDAQ H4 17.12.2018
NASDAQ H4 17.12.2018

GBP/USD

Podczas dzisiejszej sesji na parze GBP/USD niewiele tak naprawdę można było dostrzec. Para znajduje się w chwili obecnej nieco ponad strefą oporową 1,2600 i ma potencjał do wykonania ruchu korekcyjnego z targetem testu 1,27900 – jednak poniedziałkowa sesja pozbawiona istotniejszych danych sprawia, że prawdopodobieństwo ruchu konsolidacyjnego na całości dzisiejszej sesji jest dużo większe. Warto dziś z dystansem podejść do pary wyczekując pojawienia się pierwszych oznak większej zmienności.

wykres GBPUSD H4 17.12.2018
GBPUSD H4 17.12.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here