Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Poniedziałkowa sesja handlowa na głównych indeksach giełdowych przynosi nieznaczne straty – większość indeksów oscyluje wokół 0,30 – 0,16 procentowej straty. Rynki amerykańskie wyraźnie oczekują danych z największych spółek, ponieważ ponownie rozpoczyna się sezon dochodowy. Oczekuje się, że amerykańscy giganci bankowi Wells Fargo i JPMorgan będą jednymi z pierwszych spółek, które upublicznią dziś swoje wyniki finansowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem w Europie kanclerz Niemiec Angela Merkel gościć będzie jutro w Berlinie brytyjską premier Teresę May, ponieważ prawdopodobieństwo na to, aby Wielka Brytania opuściła strefę Unii już 12 kwestia bez porozumienia – jest coraz większe.

W międzyczasie media obiega informacja, że spółka Pinterest Inc. jest ukierunkowana na swoją początkową cenę oferty publicznej (IPO) w przedziale 15-17 USD, zgodnie z aktami Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Firma poufnie złożyła do SEC wniosek o IPO w lutym i planuje być notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych pod symbolem “PINS”.

A na froncie danych – inwestorzy oczekują godziny 14;15 oraz 14:30, gdzie podane zostaną dane z rynku Kanady – Rozpoczęte budowy domów.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy DAX popadł w konsolidację, choć w dalszym ciągu poziom 11.970 trzyma wykres przed dalszymi spadkami, dlatego na dalszą część sesji oczekuje się wzrostów. Aby dołączyć do takiego scenariusza warto wyczekać testu poziomu 12.000 punktów, tak, aby wykres potwierdził popyt z tych okolic. W tym momencie również celem będzie poziom opisywany z porannej analizy, tj. 12.050 oraz 12.100 punktów. Nie oczekuje się na dziś większych spadków do momentu wybicia poziomu 11.970 punktów.

WYKRES DAX M5 08.04.2019
DAX M5 08.04.2019

Nasdaq

Wykres technologicznego nasdaq podczas dzisiejszej sesji spada – jednak ruch za europejskimi indeksami na razie sprawia, że indeks znajduje się w bliskich okolicach strefy oporu 7605 punktów. W tym momencie szacuje się dalszy wzrost indeksu, do poziomów docelowych na strefie 7616/20 punktów. Spadki na dalszą część nie są przewidywane, jednak warto obserwować poziom oznaczony na poniższym wykresie jako opór, ponieważ jeśli zareaguje klasycznie, wówczas mowa będzie o odreagowaniu wykresu do jego dolnego ograniczenia.

WYKRES NASDAQ M5 08.04.2019
NASDAQ M5 08.04.2019

GBP/USD

Z technicznego punktu widzenia niewiele więcej można powiedzieć o parze GBP/USD prócz tego, że konsolidacja nadal jest mocno odczuwalna. Ostatnie dane NFP również niewiele zmieniły w obecnym układzie. Jednak, w kontekście handlu intraday – oraz zbliżającej się godziny handlu amerykańskich rynków – reakcja na parze jeśli chodzi o bliskie okolice wsparcia cenowego może być klasyczna. Aby rozegrać taki scenariusz, trzeba obserwować na parze zejście w okolice bliskie poziomowi 1,30140 – i jeśli tylko para wygeneruje sygnał obrony poziomu – wówczas zbieranie pozycji długich z celem 1,31730/950 będzie zasadna. Stop loss dla takich pozycji nie może wówczas przekraczać 25 pipsów a take profit powinien być ustawiony w odległości koło 100 do nawet 120 pipsów od aktualnej ceny pary. Risk ratio dla scenariusza będzie wówczas w pełni satysfakcjonujące.

wykres GBPUSD H1 08.04.2019
GBPUSD H1 08.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here