Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki finansowe handlowanie są wyżej niż moment zamknięcia piątkowego, ponieważ inwestorzy cierpliwie czekali na decyzję Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych w sprawie stóp procentowych, która ma zostać podjęta w środę. Sekretarz handlowy Wilbur Ross powiedział w poniedziałek, że prezydent Donald Trump jest gotowy do taryfy celnej na więcej chińskich produktów, jeśli te dwa kraje nie osiągną porozumienia.

W międzyczasie Bundesbank przekazał raport, który wskazuje, że podstawowe otoczenie gospodarcze jest nadal “słabe”, co wynika z “utrzymującego się spowolnienia” w sektorze wytwórczym. Jednorazowe efekty, które stymulowały wzrost produktu krajowego brutto w pierwszym kwartale słabną – a nawet odwracają się. Jak podkreślał raport – szacowany wzrost może okazać się “lekko” ujemny w ciągu trzech miesięcy do czerwca.

Dziś z danych oczekuje się godziny 14:30 gdzie poznamy liczne dane z USA oraz godziny 19:00 gdzie przemawia Mario Draghi z Europejskiego Banku Centralnego.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Dziś niemiecki indeks DAX cały czas broni pierwszej wytyczonej przez analizę PSV strefy wsparcia – jednak generowane przeze nie podejścia mają jedynie 45 punktowe zasięgi – co sprawia, że handel odbywa się głównie w konsolidacji zakresu tego ruchu. Poniedziałkowe sesje handlowe jednak takie bywają, o czym często przypominam. W tym momencie nie oczekuje się od indeksu niczego tak długo – jak długo obecny zakres konsolidacji nie zostanie wybity – lub do momentu, w którym DAX nie znajdzie się w naprawdę dogodnym miejscu do rozegrania – jak np. dolne ograniczenie obecnego boxa.

WYKRES DAX M5 17.06.2019
DAX M5 17.06.2019

Nasdaq

Od amerykańskiego indeksu technologicznego oczekuje się podobnego zejścia oraz odbicia jednak z nieco innej strefy – będącej najbliższym poziomem sekwencji obecnego ruchu. Poziom 7470 może faktycznie wyhamować obecne spadki i spowodować setup recovery – czyli na odrobienie części dzisiejszych strat tak, aby indeks dotarł ponownie pod poziomy 7502/505 jeszcze przed końcem dnia.

WYKRES NASDAQ M5 17.06.2019
NASDAQ M5 17.06.2019

EUR/USD

Dzisiejszy wykres EUR/USD nie rozpieszcza zmiennością – co widać zresztą na nieco niższych interwałach czasowych. W tym momencie oczekuje się od pary dojścia jeszcze raz do strefy 1,12300 USD oraz dalszej fali przeceny, która może sięgnąć wybicia obecnych dołków, gdzie para aktualnie się znajduje. Innymi słowy – oczekuje się podejścia korekty ostatnich spadków oraz kolejnego dołączania do pozycji krótkich celem pogłębienia dołków.

wykres EURUSD H1 17.06.2019
EURUSD H1 17.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFed: Dwie obniżki stóp w 2019 r.? FOMC w centrum uwagi
Następny artykułBracia Winklevoss o BTC: Kupowanie Bitcoina jest bezbolesne
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here