Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Akcje głównych spółek większości giełd tracą dziś na pojawieniu się kolejnej dawki negatywnego sentymentu. Ponownie pojawiają się obawy związanych ze sporem handlowym między Waszyngtonem a Pekinem. Departament Handlu USA wydał zakaz powoływania się przez Huawei na obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego, co skłoniło wiele firm, w tym giganta technologicznego Google Llc, do zaprzestania działalności z chińską firmą telekomunikacyjną.

Tymczasem bank HSBC obniżył znacznie poziom docelowy akcji amerykańskiego giganta Apple Inc – do poziomu 174 dolarów za akcje. to kolejne tego typu obniżenie rokowań spółki – wcześniej jednak bank obniżył akcje Apple do poziomu 180 dolarów za akcje.

A z frontu danych na dziś nie ma więcej zaplanowanych istotniejszych danych – jedyne na co można zwrócić dziś uwagę to godzina 15:30 gdzie przemawia jeden z członków FOMC.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Na niemieckim rynku DAX widocznie osłabienie sentymentu – czyli część o pierwszym podejściu ku górze już od rana trafiła do kosza. W tym momencie nastąpiła obrona dołka – z poziomu 12.036 punktów i oczekuje się od indeksu dalszego bronienia strefy. Jeśli faktycznie będzie to low of the day (LOD) wówczas celem na odrobienie choć części strat może okazać się poziom 12.130 i będzie to maksymalny poziom podejścia. Przerwanie dołka będzie jednoznaczne z określeniem poziomu 11.966 za kolejny cel.

WYKRES DAX H1 17.05.2019
DAX H1 17.05.2019

Nasdaq

Amerykańskie rynki tracą dziś najmocniej w kontekście indeksów giełdowych. Jeszcze w sesji pre-marketu indeks traci ponad 100 punktów i wszystko wskazuje na to, że dopiero strefa dziennego wsparcia S3 – będąca na poziomie 7320 punktów może wyhamować dalsze spadki. Jednak tego typu mocniejsze spadki przed wejściem rynków często powodują, że część strat już na właściwym rynku jest odrabiana, dlatego oczekuje się od indeksu zejścia jeszcze w bliskie okolice poziomu 7380 punktów po czym podejście pod strefę 7500 punktów do poziomu dziennego S1.

wykres Nasdaq m15 20.05.2019
Nasdaq m15 20.05.2019

EUR/USD

Z interwału H4 poziom 1,11500 obecnie jest bardzo silnym wsparciem cenowym. Kurs euro z tego miejsca powinien w dalszym ciągu się bronić względem dolara amerykańskiego i nadal poziomy 1,12260 są odbierane jako poziomy docelowe dla najbliższych ruchów. Kwestią jest oczywiście dobre miejsce re-akumulacji oraz odpowiedniej reakcji wykresu na strefę. Obecnie, takie miejsce znajduje się w przedziale dolnego ograniczenia opisywanego już powyżej oraz górnego – będącego na poziomy 1,11670. Ta strefa jest zakresem, który powinien być wykorzystany do ponownego podbierania pozycji typu long. Pozycje obronne powinny znajdować się poniżej strefy 1,11500 – a pozycje dobierane w okolicach 1,11600 USD.

wykres Notowania euro EURUSD 20.05.2019
Notowania euro EURUSD 20.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here