Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas środowej sesji ponownie jak wczoraj – większość indeksów giełdowych notowanych jest mieszanie przed wejściem oficjalnej sesji US. Niepewność na rynkach rośnie głownie z powodu sytuacji w Wielkiej Brytanii oraz w związku z wczorajszym głosowaniem tamtejszego parlamentu ws. umowy Theresy May. Dziś również kolejne wyniki amerykańskich spółek za okres Q4 2018 roku.

Dziś swoje wyniki opublikowały kolejne banki, w tym m.in Goldman Sachs, Bancorp czy Bank of America. Według raportu Goldman Sachs, bank ogłosił, że jego przychody spadły o 3,6% w porównaniu do tego samego kwartału rok wcześniej. Z kolei Bancorp poinformował, że jego przychody w czwartym kwartale wyniosły 3,43 miliarda dolarów, co przekłada się na spadek o 8,8% rok do roku.

Odnosząc się do sytuacji w UK – wczoraj premier Wielkiej Brytanii Theresa May przegrała głosowanie w parlamencie. Porażka była większa niż oczekiwali tego analitycy, przewaga głosów przeciwko umowy premier wyniosła ponad 230. Odrzucona umowa pobiła więc rekord co do ilości głosów przeciwnych. Pomimo tak tak dużej przewagi, kurs funta wcale nie runął, wręcz przeciwnie, po spadkach które obserwowaliśmy do godziny 20:00 nie ma już śladu.

Tymczasem z frontu danych oczekuje wysypu danych z USA o godzinie 14:30 oraz dane dotyczące rynku ropy naftowej z godziny 14:30.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy wykres niemieckiego indeksu nie dawał już tak wielu okazji jak podczas wczorajszej sesji – niemniej jednak można było dołączyć z ruchu od widocznego z poniższego wykresu wsparcia oznaczane podczas dzisiejszej porannej analizy. Dziś sesja wyraźnie oscyluje wokół poziomów 10.870 – 10.890, jednak z naciskiem na wybranianie dołków dlatego na dalszą część sesji oczekuje się podejścia pod strefę dzisiejszego high, czyli poziomu 10.940. Tak długo, jak tylko długo wykres znajduje się powyżej wsparcia (10.870) tak długo jest w stanie dotrzeć do celu dla pozycji długich. Po przekroczeniu poziomu jednak możemy być świadkami większego urwania wykresu z celem 10.840 punktów.

WYKLRES DAX M5 16.01.2019
DAX M5 16.01.2019

Dzisiejsze wejścia

Podczas dzisiejszej sesji wykonane były 4 wejścia. Finał wejść skończył się z wynikiem +20 punktów netto, ponieważ nie wszystkie były w stanie dotrzeć do planowanego miejsca.

DAX M5 - wejście
DAX M5 – wejście
DAX M5 - wejście
DAX M5 – wejście
DAX M5 - wejście
DAX M5 – wejście
DAX M5 - wejście
DAX M5 – wejście

Kolejne dwa wejścia odbyły się na minimalnym SL (5 pkt) z próby wykorzystania ponownie tego samego miejsca po ówczesnym re-teście. Następne, ostatnie tak samo – było próbą wyciągnięcia wykresu z tego samego miejsca na setup recovery, czyli odrobienia części strat z określonego wsparcia intra.

DAX M5 - wejście 2
DAX M5 – wejście 2
DAX M5 - wejście 2
DAX M5 – wejście 2

Nasdaq

W kontekście dzisiejszego wykresu nasadaq można powiedzieć, że indeks w końcu oddalił się wsparcia, które towarzyszyło wykresowi od pięciu sesji handlowych. W tym momencie dalsza część sesji tak długo jak długo tylko będzie utrzymywać się powyżej widocznego na wykresie wsparcia oznaczonego niebieską linia przerwaną – tak długo potencjał dalszych wzrostów z celem dziennego R2 na poziomie 6759 jest możliwy. Przekroczenie wsparcia wygeneruje zaś sygnał spadkowy z celem ponownego zejścia pod opisywane powyżej wsparcie.

wykres NASDAQ M5 17.01.2019
NASDAQ M5 17.01.2019

GBP/USD

Dzisiejszy wykres funta szterlinga do dolara amerykańskiego to konsolidacja po wczorajszym mocny spadki oraz wyciągnięciu wykresu. Niemniej – dalsza część sesji powinna odbyć się pro-wzrostów jeśli para chce utrzymać obecnie panujący sentyment wzrostowy. Dalszy ruch ku górze powinien zostać wygenerowany z okolic wsparcia intraday rozrysowanego na poniższym wykresie. Jeśli jednak wykres przełamie poniższe wsparcie, wówczas mówić się będzie o negatywnej wymowie i teście dziennego pivota jako TP1 dla pozycji typu short, oraz S1 jako TP2 dla tych pozycji.

wykres GBPUSD M5 17.01.2019
GBPUSD M5 17.01.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here