Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas piątkowej sesji handlowej główne indeksy rosną – mimo braku bardziej zdecydowanych trendów w kontekście handlu intraday. Dziś Korea Północna wezwała Stany Zjednoczone do znalezienia nowego podejścia w celu wznowienia zablokowanych negocjacji w sprawie denuklearyzacji. Pjongjang zobowiązał się również do podjęcia działań przeciwko amerykańskiej “nieufności i wrogości”.

Wcześniej dziś Korea Południowa wyraziła nadzieję, że jeśli Seul i Pjongjang poprawią swoje stosunki, Korea Północna zgodzi się wznowić rozmowy z USA na temat denuklearyzacji “jak najszybciej”.

Tymczasem Theresa May ogłosiła podczas dzisiejszej wypowiedzi, że w piątek 7 czerwca ustąpi ze stanowiska brytyjskiego premiera i lidera Partii Konserwatywnej, a proces wyboru nowego lidera rozpocznie się w następnym tygodniu. W oświadczeniu przed Downing Street 10 maja ujawniono, że będzie ona nadal pełnić funkcję premiera do czasu wyboru nowego lidera Partii Konserwatywnej.

A z fruntu danych oczekiwane są dane z godziny 14:30 – w tym między innymi dane z USA –  Bazowe zamówienia środków trwałych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Niemiecki indeks realizuje scenariusz z porannej analizy PSV – niewiele brakuje do pierwszych targetów, czyli poziomu 12.100. W tym momencie jednak wypadałoby, aby DAX zszedł do poziomu 12.040 – 12.020 w celu ponownej re-akumulacji oraz możliwości dołączenia do dalszych wzrostów, które ocenione są dziś od poziomu 12.100 do poziomu 12.170. Nic ponad to na rynku nie widać, aby można było opisać.

wykres DAX H1 24.05.2019
DAX H1 24.05.2019

Nasdaq

Od amerykańskiego indeksu technologicznego NASDAQ również oczekuje się zejścia w tym momencie, przynajmniej do poziomów dziennego pivota intraday – na strefie 7307 punktów. Wówczas, jeśli indeks wykona zejście – oczekiwać się będzie ponownego ataku pod strefę 7385 punktów a więc pod strefę dziennego R2 – oporu intraday. Odpalenie podejścia ku górze powinno nastąpić dopiero w okolicach godziny 15:30.

wykres Nasdaq m15 24.05.2019
Nasdaq m15 24.05.2019

EUR/USD

Para euro do dolara podczas dzisiejszej sesji stworzyła niewielki box widoczny na zaznaczonym poniżej wykresie – gdzie jeśli te się utrzyma, wówczas powinien wygenerować ruch z celem osiągnięcia poziomu 1,12250 USD. Wyjście ku górze może pojawić się właśnie z zazębiającą się sesją amerykańską – a target osiągnięty powinien zostać do końca sesji. Dopiero wybicie boxa – jednoznaczne – zaneguje dalsze podejścia.

wykres EURUSD H1 24.05.2019
EURUSD H1 24.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here