Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zmniejszyły straty z wcześniejszego dnia po tym, jak Chiny ogłosiły, że zawieszą na trzy miesiące (począwszy od 1 stycznia) taryfy odwetowe na import samochodów z USA. Wciąż jednak zapasy będą się znacznie zmniejszać, ponieważ inwestorzy nadal obawiali się globalnego spowolnienia gospodarczego po tym, jak Chiny zanotowały gorsze niż oczekiwano dane dotyczące sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej.

Z frontu danych na dzisiejszą sesję inwestorzy oczekują danych z godziny 14:30 dotyczących bazowej sprzedaży w USA. No będą najistotniejsze dane po wejściu sesji amerykańskiej.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja na nienieckim indeksie DAX początkowo miała negatywną wymowę, jednak w późniejszym rozwoju sytuacji widoczna była strona popytowa wykupująca co ważniejsze zejście indeksu.

wykres DAX M1 14.12.2018
DAX M1 14.12.2018

W tym momencie, jeśli dalej strona popytowa będzie przejmować kierunek, wówczas oczekiwać się będzie nadal trwającego podejścia w okolice 10.890 oraz 10.920. W tym momencie strefa 10.820 jest istotnym wsparciem cenowym dla układu wzrostowego i jeśli zostanie przekroczona, wówczas niebieski scenariusz widoczny na poniższym wykresie powinie zostać zrealizowany.

wykres DAX M5 14.12.2018
DAX M5 14.12.2018

Nasdaq

Od amerykańskiego indeksy technologicznego na dzisiejszą sesję handlową oczekuje się re-testu dolnego ograniczenia będącego wsparciem dla układu wzrostowego. Jeśli do re-testu dojdzie, wówczas warto obserwować reakcję wykresu i w momencie klasycznego odbicia, celem dla pozycji długich będzie poziom 6740, natomiast jeśli wsparcie zostanie przełamane, wówczas oczekiwać się bardziej kontynuacji spadków z poziomem docelowym na strefie 6550. Kluczowym wsparciem jest dziś poziom 6640.

wykres NASDAQ H4 14.12.2018
NASDAQ H4 14.12.2018

GBP/USD

Wykres funta do dolara (GBP/USD) dziś widocznie się obniża. Obecny schemat wskazuje na możliwość re-testu dziennego S3, będącego ostatnim poziomem wsparcia dla sesji intraday. Jeśli wykres faktycznie dotarłby do strefy – oczekiwane będzie wówczas odreagowanie choć 30 – 45 pips pary. Jeśli zaś para przekroczy ponownie poziom dziennego S2 – celem dla pozycji długich będzie odreagowanie do poziomu dziennego S1, widocznego na poniższym wykresie. Niestety, sekwencja spadkowa nie pozwala na razie na zrealizowanie planu wzrostowego ze średniego terminu.

wykres GBPUSD M5 14.12.2018
GBPUSD M5 14.12.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here