Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Piątkowa sesja na głównych indeksach giełdowych stoi w większości pod znakiem konsolidacji. Dziś akcje europejskich parkietów spadły podczas gdy amerykańskie rynki finansowe utrzymują się od rana na tych samych poziomach. Inwestorzy nadal koncentrowali się dziś na rozwoju handlu światowego, podczas gdy prezydent USA, Donald Trump powiedział podczas wczorajszej sesji, że nie chce “zranić” Chin, nakładając cła na eksport do USA, ale twierdzi on, że środki te były konieczne, aby zapewnić “uczciwe pole do gry“.

Tymczasem sezonowo dostosowana produkcja przemysłowa w strefie euro wyprzedziła szacunki dotyczące wzrostu o 0,9% w maju, w porównaniu do poprzedniego miesiąca – podaje Eurostat. Produkcja przemysłowa dla całej Unii Europejskiej (UE28) wzrosła w maju o 0,8% w porównaniu do danych z kwietnia. W ujęciu rocznym produkcja przemysłowa spadła o 0,5% w strefie euro i wzrosła o 0,4% w UE28.

A dziś z danych oczekiwana jest przede wszystkim godzina 14:30, czyli dane z USA, które jako jedyne mogą mieć faktyczny wpływ na rynki. Poznamy wówczas Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji chodzi poniżej dziennego pivota intraday – tworząc negatywną strukturę pivotową. Niemniej jednak – obroniony dołek oraz kumulacja wolumenu sprawia, że możliwość odbicia jest relatywnie duża a jeśli do odbicia miałoby dojść, wówczas szacowany poziom dla pozycji długich wynosiłby wówczas 12.380/390 punktów. Pokrywa się to z otwarciem rynków z godziny 08:00, czyli równie istotnym poziomem.

wykres DAX m5 12.07.2019
DAX m5 12.07.2019

Nasdaq

Amerykański indeks wygląda zupełnie inaczej – co prawda zejście podczas końcówki wczorajszej sesji też miało miejsce, to jednak indeks odrobił znaczną cześć tego zejścia. mimo, iż znajduje się relatywnie wysoko, potencjał dalszego podejścia jest zauważalny – kwestia wyczekania niewielkiej korekty w okolice dziennego pivota intraday oraz kontynuacji ruchu z wejściem w zakres 7960 – 7965 punktów.

wykres nasdaq m5 12.07.2019
nasdaq m5 12.07.2019

EUR/USD

Dla pary EUR/USD zaplanowany na dziś to ruch do dołu w celu osiągnięcia poziomu 1,12320 USD – czyli najbliższego poziomu wsparcia pokrywającego się ze średnią kroczącą standardową dla tego interwału czasowego. Oznaczałoby to dla pary możliwość zejścia blisko 35 – 40 pipsów od obecnej ceny, przy której analiza jest pisana. Dopiero wybicie dzisiejszego szczytu negowałoby dalszą tendencję spadkową – a wszystko poniżej tych poziomów jest w shorcie.

wykres EURUSD H1 12.07.2019
EURUSD H1 12.07.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here