Naga MarketsPre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Główne rynki oczekują na pretekst do wyraźniejszego ruchu
  • Dane dla rynku amerykańskiego będą istotne dla rynku

Wiadomości przed wejściem USA

Dane dla strefy euro ponownie nie zaskakują. Roczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w strefie euro spadł poniżej oczekiwań na poziomie 0,1% w maju, zgodnie z raportem końcowym opublikowanym przez Eurostat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś prezes Banku Włoch i członek zarządu EBC podał, że niepewność, która utrzymuje rentowność włoskich obligacji na wysokim poziomie, może być usunięta tylko poprzez długoterminową politykę gospodarczą. Ignazio Visco dodał, że koronawirus doprowadził do bezprecedensowego kryzysu i że aby chronić stabilność systemu bankowego “konieczne będzie oszacowanie wykorzystania narzędzi, które działają prewencyjnie dla banków, które stawiają w poważnej sytuacji, nawet jeśli przypuszczalnie tymczasowej, trudności”

Dane na dziś:

Dane 29.05.2020
Dane 29.05.2020
Capitalcom

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji nie pokazuje niczego nadzwyczajnego – póki co. Walka na poziomie punktu kierunkowego oznaczana subiektywne nadal walczy. Rynek nadal ma szanse na podbicie, jednak nie oczekiwałbym cudów podczas dalszej sesji – jeśli USA jakoś wyraźniej nie zareaguje. W tym momencie jednak na to nic nie wskazuje. Z PSV celem dla longów nadal ma pozostać R2/R3 powyżej PK, S1 i S2 z kolei poniżej PK. Czekajmy na potwierdzenie jednej ze stron.

wykres DAX H1 29.05.2020 2
DAX H1 29.05.2020 2

Nasdaq

Amerykański indeks dziś ma wyraźny opór na strefie dziennego pivota. Tak długo jak długo poziom ten utrzymuje rynek – szansa na pogłębienie zejścia jest duża. Na razie rynek nie wykazuje żadnej tendencji wzrostowej, wręcz przeciwnie – jak zresztą widać po wykresie M5 zamieszczonym poniżej. Celem na dziś może być zakres 9320 pkt jeśli góra jak oznaczono zostanie utrzymana. Dopiero wybicie tego zakresu świadczyć będzie o wrzuceniu setupu do kosza.

wykres NQ M5 29.05.2020
NQ M5 29.05.2020

Dzisiejsze poziomy PV: 29.05
R3 = 9835
R2 = 9652
R1 = 9555
P.P = 9468
S1 = 9372
S2 = 9285
S3 = 9102

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here