Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne rynki podczas dzisiejszej sesji handlowej niepewnie spadają – kiedy na rynku brak istotniejszy danych oraz przełomu pomiędzy Chinami oraz Stanami Zjednoczonymi. Chińskie media państwowe skrytykowały Waszyngton w związku z decyzją o wpisaniu na czarną listę spółki Huawei, a także przez wywieranie nacisku na Pekin w zakresie handlu. Waszyngton “wciąż używa drobnych sztuczek, aby zniszczyć atmosferę do rozmów” – podają media.

Tymczasem Partia Pracy Wielkiej Brytanii zakończyła negocjacje z rządem w sprawie wspólnej ustawy, a premier Wielkiej Brytanii, Theresa May, rozważa przymusową rezygnację.

A z frontu danych podczas dzisiejszej sesji oczekuje się przede wszystkim godziny 16:00 i 17:00 gdzie przemawiać będą członkowie FOMC.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX wykonuje dziś zejście w strefę, która może okazać się najlepszą do ponownego wykorzystania kontry obozu byków. Strefa ta znajduje się dokładnie w tym samym miejscu z opisywanej rano strefy – 12.160 – 12.110. A w niej opisane było: “Z drugiej strony, zbyt głębokie zejście sprawi, że nastąpiłaby negacja dalszych podejść – lub zwyczajnie ostatniego ruchu wzrostowego. Dlatego, bezpiecznym scenariuszem byłoby, gdyby niemiecki indeks DAX dotarł do strefy 12.160 – 12.110 i z tego miejsca próbował wykonać kolejny cios czarnym pionkom szachowym.” i to powinno zostać utrzymane. W razie negacji scenariusza (wybicia wsparcia 12.110) mowa będzie o teście niższych stref, choć oczekuje się stosownej reakcji indeksu.

wykres DAX H1 17.05.2019
DAX H1 17.05.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny NASDAQ podczas dzisiejszej sesji spada, przekraczając standardową średnią intraday sma77. Oznacza to nic innego jak sentyment negatywny co widoczne jest również po przełamaniu dziennego pivota intraday. Negatywna struktura pivotowa powinna pociągnąć wykres przynajmniej do poziomu 7480 lub bliskich okolic dziennego wsparcia S2. Z tego miejsca oczekiwana będzie korekta spadków z testem średnie sma 77 – mniej więcej w okolicach 7580 punktów.

wykres Nasdaq m15 17.05.2019
Nasdaq m15 17.05.2019

GBP/USD

Wykres funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara nadal spada – co absolutnie widoczne jest na wykresie oraz po anomalii wybicia wszystkich dziennych pivotów intraday. Mimo wyłamania tych poziomów nadal oczekuje się obsunięcia a całościowym targetem dla pozycji krótkich będzie poziom 1,2730 USD, dokąd para GBP/USD powinna dotrzeć w ciągu najbliższych 2 – 3 godzin sesyjnych.

wykres GBPUSD H1 17.05.2019
GBPUSD H1 17.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJSW rośnie prawie 6%. Dobre wyniki za I kw. 2019 r.
Następny artykułKompendium Walut: Dolar amerykański (USD)
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here