Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Notowania kontraktów głównych indeksów giełdowych podczas piątkowej sesji handlowej rosną, podczas gdy dalsze rozmowy handlowe pomiędzy USA a Chinami zdają się wysyłać na rynek coraz to bardziej pozytywne sygnały. Głównym liderem wzrostów spośród europejskich indeksów jest DAX z wynikiem blisko +0,75% dochodząc do poziomu 11.500 punktów.

Tymczasem notowania ropy naftowej nabierają na sile – surowiec nadal niestrudzenie rośnie mimo negatywnych danych opublikowanych podczas czwartkowej sesji odnośnie zapasów surowca. Dziś inwestorzy oczekują jeszcze na raportu Baker Hughes na temat liczby platform wiertniczych w USA.

Dziś również dowiadujemy się, że morale biznesowe w Niemczech znacznie spadły w lutym do najniższego poziomu od grudnia 2014 roku, jak wynika z ostatniego raportu opublikowanego w piątek przez Ifo Institute. Indeks Klimatu Biznesowego odnotowano na poziomie 98,5 pkt, co oznacza spadek ze styczniowego poziomu 99,1 pkt.

A z frontu danych na dziś oczekuje się jeszcze godziny 14:30 gdzie poznamy dane z Kanady – Podstawowa sprzedaż detaliczna oraz 16:30, gdzie przemawia prezes EBC, Draghi.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja handlowa na niemieckim indeksie przebiegła dokładnie tak, jak zostało to zaplanowane. Większość jak zawsze wprowadzona została w błąd logiczny a inwestorzy niepotrafiący zinterpretować informacji zawartych tu, bądź bezpośrednio na rynku odczuli tego skutki podczas dzisiejszego, ponad 100 – punktowego wzrostu. Chcąc nie chcąc target został zrealizowany a na dalszą część sesji oczekuje się już raczej stabilnego ruchu pomiędzy poziomami 11.460 a 11.500 bez większych rewelacji. Innymi słowy, konsolidacja na wymienionych poziomach w tym momencie zdaje się najbardziej prawdopodobna.

wykres DAX M5 22.02.2019
DAX M5 22.02.2019

Dzisiejsze wejścia:

Dzisiejsze wejścia to głównie wejścia pod analizę – kontekst wzrostowy. Cztery wejścia, 3 oczekiwany zysk, jeden SL, w sumie wynik na poziomie 30 punktów netto dla rynku kontraktów futures.

Wejście 0
Wejście 0
Wejście 1
Wejście 1
Wejście 2.1
Wejście 2.1
Wejście 2.2
Wejście 2.2
Wejście 3
Wejście 3

Nasdaq

Dzisiejszy wykres amerykańskiego indeksu technologicznego nasdaq wygląda pro-wzrostowo, jednak godzina właściwego rynku US jeszcze przed nami. Od dalszej sesji oczekuje się dotarcia do strefy dziennego R2 wynikającego z dziennych pivotów oraz korekty w okolice 7050. Choć rynki europejskie reagują dziś bardzo euforycznie, nie oczekuje się na dziś podobnych wzrostów na indeksach zza oceanu. Dopiero jednoznaczne pokonanie strefy oporowej 7110 będzie oznaczać dalszą wędrówkę indeksu na północ celem 7150.

wykres Nasdaq M15 22.02.2019
Nasdaq M15 22.02.2019

GBP/USD

Na wykresie H1 sytuacja ulega zmianie względem wczorajszej projekcji na kontynuacje wzrostów. Para GBP/USD podczas piątkowych notować spada po raz kolejny na wsparcie – a jak wypominane było już niejednokrotnie – każde kolejne zejście na wsparcie oznacz większe ryzyko jego przełamania. Dodatkowo, standardowa średnia krocząca dla wykresu H1 (SMA88) po raz pierwszy od dłuższego czasu znajduje się powyżej wykresu również sugerując możliwość obniżenia notowań pary. W takim wypadku warto obserwować następne godziny ponieważ wybicie widocznego na poniższym wykresie dołka automatycznie zainicjuje setup spadkowy z celem dla pozycji krótkich określonym na strefie 1.29400. Będzie to oznaczać możliwość zejścia pary o blisko 75 pipsów.

gbpusd-h1-22.02.2019
gbpusd-h1-22.02.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here