Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Kontrakty terminowe na głównie indeksy giełdowe dziś mocno na czerwono z powodu niepewnej sytuacji spadających rynków azjatyckich oraz słabej sytuacji gospodarczej Chińskiej gospodarki. Dodatkowo w centrum uwagi inwestorów pozostała reszta kwestii geopolitycznych, a mianowicie: sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone na Iran, zabójstwo dysydenta saudyjskiego Jamala Khashoggiego i dalszy trop w sprawie, wojna handlowa między administracją w Waszyngtonie i Chinach, zbliżające się terminy Brexitu oraz kryzys budżetowy we Włoszech.

W dalszej części dnia oczekuje się również danych odnośnie przemówienia członka FOMC oraz prezesa BoE o godzinie 15:30 oraz 17:30.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed otwarciem -2.04%. Kontrakty na technologicznego giganta Nasdaq -1.54%, natomiast Dow Jones Industrial -1.18%.

Główne europejskie indeksy również z mocnymi spadkami: niemiecki DAX z wynikiem -1.84% spadając do poziomu 11,317, francuski CAC40 -1.29%, natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 -1.16%.

DAX

Dzisiejsza analiza niemieckiego indeksu wskazywała jednoznacznie dalszy spadek, jeśli tylko box wytworzony w pierwszych godzinach handlu zostanie naruszony. Tak też się stało, negując jednocześnie ewentualność dalszych wzrostów. Niemiecki indeks spada głównie za sprawą największych spółek tracących podczas dzisiejszych sesji nawet po nieco ponad 8 procent co przekłada się w największym stopniu nawet na 73 punkty spadku indeksu. Dziś w Niemczech omówiona zostanie decyzja kalifornijskiego sądu o znacznym obniżeniu grzywny nałożonej w procesie przeciwko spółce zależnej Bayer – Monsanto w związku z głośną sprawą szkodliwego środka chemicznego.

Składowe DAX 23.10.2018
Składowe DAX 23.10.2018

Dalsza część sesji pozostaje zatem pod znakiem zapytania choć cel na dzisiejszą sesję dla pozycji krótkich został prawie osiągnięty – omawiany cel to 11,800, podczas gdy DAX doszedł najniżej do poziomu 11,214 pkt. Do czasu wejścia właściwego rynku USA oczekuje się nadrobienia strat i dojścia do poziomu porannego otwarcia rynku europejskiego.

Nasdaq

Dzisiejsze notowania indeksu Nasdaq po raz pierwszy w ciągu całości sesji znajduje się powyżej średniej SMA33, jednak na chwilę obecną nie widać dalszego pojawienia się strony popytowej. Na sesji amerykańskiej oczekuje się podejścia chociaż pod poziom dziennego S1, gdzie dalej powinno rozstrzygnąć na poziomie czy wykres będzie kontynuował spadek, czy też następnym celem do dzisiejszego testu będzie poziom głównego pivota. Spadek większości indeksów spowodowany jest rynkiem azjatyckim, jednak po godzinie 15:30 na rynku często bywa odrabianie strat – dlatego warto wziąć pod uwagę poziom S2 jako miejsce potencjalnego odbicia. W przypadku dalszej presji podażowej dopiero poziom 6935 wydaje się móc przytrzymać dalsze spadki.

WYKRES NASDAQ M5 23.10.2018
NASDAQ M5 23.10.2018

GBPUSD

Dzisiejsza konsolidacja wykresu funta do dolara amerykańskiego sprawia, że utrzymanie powyżej dziennego pivota powinno wywołać dalszy ruch wzrostowy do poziomów dziennego R2. Nawet, jeśli wykres do momentu wejścia rynku amerykańskiego znajdzie się poniżej poziomu – jego ponowne przekroczenie wznowi setup wzrostowy. Innymi słowy, utrzymanie wykresu powyżej daje szansę na podejście pod poziom R2, który jest na dziś docelowym poziomem dla pozycji długich. Warto przypomnieć również o dzisiejszym przemówieniu prezesa BoE o godzinie 17:30.

WYKRES GBPUSD M5 23.10.2018
GBPUSD M5 23.10.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here