Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki notowane są relatywnie płasko – bez większej zmienności. Amerykańscy oraz europejscy inwestorzy oczekują dalszą publikację wyników najważniejszych spółek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem – Ostatnie informacje dotyczące potencjalne fuzji niemieckich banków – Deutsche Banku oraz Commerzbanku są coraz to bardziej zawiłe oraz niejasne. Z jednej strony z obecną sytuacją niemieckiego sektora bankowego trzeba coś zrobić – i to szybko. Z drugiej zaś coraz częściej słychać o tym, że Commerzbank nie jest do końca przekonane oraz zadowolone z możliwości połączenia z Deutsche Bankiem. Wniosek dyrektora generalnego banku UBS? “Niemcy odwlekają to co nieuniknione”. 

Gigant społecznościowy – firma Facebook opublikowała wyczekiwane wyniki za pierwszy kwartał 2019 roku – zgodnie z obecnym sezonem wynikowym. Amerykańska firma podała w nim jednak tylko wyniki, ale również informację dotyczącą głośnego dochodzenia w sprawie ochrony prywatności – przez którą firma miała wiele problemów w ubiegłym roku. Zdaje się, że przekazane informacje mocno uspokoiły inwestorów, ponieważ w dzisiejszej sesji pre-makretu spółka rośnie już ponad 8 procent

A z frontu danych oczekuje się jeszcze godziny 14:30, gdzie klasycznie opublikowane zostaną dane na Stany Zjednoczone, a w tym m.in Bazowe zamówienia środków trwałych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja zaskakuje brakiem zmienności – cały dzień na 40 punktów to zdecydowanie niewiele. Choć chciałoby się powiedzieć, że plan pozostaje nadal taki sam jak podczas porannej odprawy – niestety zmiany muszą zostać naniesione pod wpływem tego w jaki sposób zachowuje się sam rynek. A w tych zmianach m.in możliwość konsolidacji pomiędzy 12.350 a 12.280 – i na tym bym się skupił. Nadal short jest bardzo prawdopodobny jednak nie więcej niż opisywana powyżej strefy.

wykres DAX M5 25.04.2019 2
DAX M5 25.04.2019 2

Nasdaq

Podczas czwartkowej sesji handlowej oczekuje się od amerykańskiej giełdy dotarcia do poziomów 7900 punktów oraz zaraz po tym – wygenerowanie korekty z celem bliskich okolic dziennego pivota intraday, znajdującego się na poziomie 7835 punktów. Zdaje się, że choć dalsze wzrosty są prawdopodobne, również oczekiwana jest od rynku korekta co może przyczynić się do krótkoterminowego zejścia oraz miany sentymentu.

wykres NASDAQ M5 25.04.2019
NASDAQ M5 25.04.2019

GBP/USD

Sesja handlowa na funcie szterlingu wobec amerykańskiego dolara nie powinna dziwić. Kontynuacja spadków zaraz po tym jak para GBP/USD wybiła bardzo istotny poziom cenowy – 1.29650, jest raczej oczywista a najbliższy poziom docelowy dla pozycji krótkich – ab para mogła wykonać jakąkolwiek głębszą korektę – to dopiero poziom 1.28000. Dopiero po dotarciu do strefy oczekuje się reakcji oraz pojawiania się pierwszych stron popytowych.

wykres GBPUSD H1 25.04.2019
GBPUSD H1 25.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here