Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas ostatniej sesji handlowej tygodnia – główne indeksy giełdowe spadają w miarę narastania napięć na Bliskim Wschodzie po ataku na dwa tankowce ważone na rynkach. W tym momencie wiadomo już, że Stany Zjednoczone oskarżyły Iran o przeprowadzenie ataków w Zatoce Omańskiej, ale Teheran zaprzeczył zarzutom i twierdził, że waszyngtońska polityka jest “lekkomyślna” i powoduje wzrost napięć w regionie. W odpowiedzi na wczorajszy incydent Stany Zjednoczone wysłały również swój niszczyciel pocisków kierowanych USS Mason do Zatoki Perskiej.

 

Tymczasem niemiecki koncern motoryzacyjny – Grupa Volkswagen przekazała dziś do informacji raport, w którym wskazuje, że dostawy produkcji modeli VW w maju wyniosły 918 000 sztuk, co oznacza spadek o 3,6% w porównaniu do tego samego miesiąca w roku ubiegłym. Dostawy z regionu Azji i Pacyfiku spadły o 9,4%, ale globalny spadek został nieco skompensowany przez wzrost dostaw w obu Amerykach.

Ciekawą informacją pojawiającą się dziś przez chińskie media jest informacja o tym, że władze chińskie wszczęły dochodzenie w sprawie firmy FedEx w sprawie jej potencjalnego uchybienia w obsłudze dokumentów i paczek Huawei. Według Xinhua, Chiny wysłały list z zapytaniem do FedEx w sprawie rzekomego przekierowania dokumentów chińskiego giganta technicznego do Stanów Zjednoczonych.

Dziś z danych oczekuje się godziny 14:30 oraz 16:00 gdzie poznamy liczne dane z USA.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas dzisiejszej sesji handlowej nie wykonuje scenariusza z PSV. Rynek nie wyhamował spadków w określonej strefie – dlatego w tym momencie mowa o trendzie spadkowym. Wszystko próby long dotychczas mogłyby skończyć się wyrzuceniem, dlatego jeśli handlować dziś pozycje typu long – to tylko po ówczesnym stworzeniu choć niewielkiej sekwencji wzrostowej jak na przykładzie poniżej. Wszystko dobierane bez potwierdzenia jest łapaniem dołka a indeks może zejść jeszcze do strefy 12.030 – 12.000. Dopiero w tamtych rejonach może pojawić się odbicie.

WYKRES DAX M5 14.06.2019
DAX M5 14.06.2019

Nasdaq

Amerykański rynek technologiczny oczekuje podobnego scenariusza, gdzie zejście do strefy dziennego S3 powinno wyhamować spadki oraz możliwie wygenerować kolejny impuls wzrostowy z celem 7516 punktów. Najważniejszym w tym scenariuszu, jest reakcja na wyhamowanie spadków – oraz stosowny sygnał do dołączenia do pozycji.

wykres NASDAQ M5 14.06.2019
NASDAQ M5 14.06.2019

EUR/USD

Dzisiejszy rynek euro w stosunku do dolara amerykańskiego wybił ważne wsparcie cenowe ulokowane w przedziale cenowym 1,12800 USD – 1,12700 USD. W tym momencie oczekuje się podejścia pary ponownie pod poziomy dynamicznego wsparcia – w postaci średniej kroczącej sma88 oraz następnie dalszego zejścia z celem 1,12300 USD.

wykres EURUSD H1 14.06.2019
EURUSD H1 14.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here