Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne akcje amerykańskie okazały się dziś oscylować na niższych poziomach, podczas gdy europejskie rynki wybijają poprzednie szczyty. Amerykańskim rynkom towarzyszy głównie niepewność handlowa utrzymana pomimo iskrzącego optymizmu Chin, które zdecydowały się zwolnić krajowych nabywców z podatków od soi ze Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem publikacji danych spółek ciąg dalszy. Caterpillar Inc. ogłosił, że jego sprzedaż i przychody za trzeci kwartał 2019 r. wyniosły 12,8 mld USD. To oznacza pogorszenie wyniku o ponad 6 procent w porównaniu do tego samego okresu rok temu.

W międzyczasie inwestorzy nadal przyglądają się sytuacji w Wielkiej Brytanii. Parlament Zjednoczonego Królestwa zagłosował za porozumieniem premiera Borisa Johnsona w sprawie Brexitu, jednakże odrzucił jego harmonogram, który miał na celu przyspieszenie procesu legislacyjnego i uniknięcie kolejnego przedłużenia umowy.

A z frontu danych oczekuje się dziś godziny 14:30 – gdzie poznamy dane z Kanady:  Sprzedaż hurtowa. Następnie 16:30 gdzie pojawią się dane z rynku ropy naftowej oraz okolice godziny 18:00 gdzie poznamy bilans budżetu federalnego.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks podczas dzisiejszych ruchów po raz kolejny poluje na szczyty, gdzie prawdopodobnie umiejscowione są pozycje obronne mniejszych graczy. Wybijając szczyt DAX cofa ponownie poniżej strefy 12.780 punktów generując w międzyczasie sygnał spadkowy. Ten zostaje przeze mnie dziś wykorzystany, chociaż w każdej chwili sytuacja może przemawiać ponownie na korzyść pozycji długich.

wykres Wejście 1 DAX 23.10.2019
Wejście 1 DAX 23.10.2019
wykres DAX Opis wejścia
DAX Opis wejścia

Tymczasem na dalszą część sesji oczekuje się zejścia indeksu w okolice poziomu 12.740 – 12.730 punktów, czyli w bliskie okolice dziennego pivota intraday, wyliczanego z klasycznych pivotów. Nie oczekuje się wcześniej wybijania szczytów – jednak warto mieć rękę na pulsie.

Nasdaq

Tymczasem dla amerykańskiego rynku następuje dziwna sytuacja, w której skrajnie odmienny panuje sentyment aniżeli na rynku europejskim. Pytanie w tym momencie brzmi który indeks podaży za którym podczas dalszej część sesji. Zdaje się, że to europejskie powinny zrobić korektę i dołączyć do dalej spadającego indeksu amerykańskiego, który może odwiedzić poziom 7808 punktów – przypadający na poziom dziennego S1.

wykres Nasdaq M5 23.10.2019
Nasdaq M5 23.10.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here