Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Środek tygodnia na głównych indeksach giełdowych przebiega mieszanie, podczas gdy najsilniej rosnącym europejskim indeksem jest niemiecki DAX. Dziś oficjalnie mówi się o ostatnich dniach negocjacji handlowych między Waszyngtonem a Pekinem – co sprawia, że inwestorzy szczególną uwagę zwracają na ton wypowiedzi głów obu państw.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem handel na ropie naftowej podczas dzisiejszej sesji odbywa się na czerwono – czego głównym powodem jest narastający niepokój inwestorów rosnącym poziomem wydobycia łupków w Stanach Zjednoczonych.

Jak przekazała amerykańska Energy Information Administration (EIA) – jest widoczny wzrost produkcji łupków amerykańskich do 8,4 mln baryłek dziennie w marcu, co znacznie obniża zachęty inwestycyjne. Jednak stałe przestrzeganie przepisów przez Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i innych dużych producentów ropy naftowej stanowiło pewne wsparcie dla wartości ropy naftowej. Warto dodać, że podczas jutrzejszej sesji już o godzinie 17:00 poznamy aktualne dane dotyczące zapasów surowca.

A z frontu danych na dzisiejszą sesją z zaplanowanych istotnych danych widnieje tylko godzina 19:10, gdzie przemawiać będzie jeden z członków FOMC.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja chodzi jak w zegarku względem dzisiejszej analizy z godziny 8:40. A na dalszą jej część zaplanowane jest zejście w okolice dziennego pivota, gdzie dalej powinno się rozstrzygnąć, czy zakładany na dziś drugi cel w postaci poziomu 11.240 jest nadal aktualny. Istotnym poziomem oporowym dla obecnego układu jest poziom 11.360 – który powinien trzymać wykres na dalszą część sesji. Jeśli jednak zostałby przełamany, wówczas celem dla pozycji długich będą okolice poziom 11.380. Nie oczekuje się na dalszą część sesji dużych wzrostów.

wykres DAX M5 20.02.2019
DAX M5 20.02.2019

Dzisiejsze wejścia:

Dzisiejsze wejścia wykorzystywały w swoim założeniu prosty schemat – poranne podejście niemieckiego indeksu odbyło się głównie na podbijaniu niewiele znaczących spółek mających bardzo mały udział w samym indeksie, podczas gdy istotniejsze spółki oscylowały wokół niewielkich zysków. Takie sytuacje są o tyle niebezpieczne, że wzrosty bądź spadki budowane na nieznaczących spółkach mogą być szybko zbite – i obserwacja spółek kto tak naprawdę wnosi punkty na wzrost lub spadek indeksu bywają kluczowe. Na dziś wyrobiony target sponsorują małe spółki.

Wejście 1
Wejście 1
Wejście 2 +15
Wejście 2 +15
Wejście 3 +15
Wejście 3 +15

Nasdaq

Dzisiejszy wykres amerykańskiego indeksu technologicznego wygląda, jakby wysyłał inwestorom sygnały pro-spadkowe. I rzeczywiście sentyment rynkowy może podczas wejścia kapitału amerykańskiego na rynki wygenerować sygnał sell z celem dziennego wsparcia S1, czyli poziomu 7030 punktów. Jeśli jednak poziom dziennego pivota, na którym aktualnie indeks się znajduje będzie dalej utrzymywał wykres – wówczas potencjalnym celem dla pozycji long może okaszać się dzienny poziom R1 widoczny na poniższym wykresie.

WYKRES NASDAQ M15 20.02.2019
NASDAQ M15 20.02.2019

GBP/USD

Dzisiejszy rynek został opisany podczas porannej analizy – a wczorajsza analiza mówiąc o wzrostach i dotarciu do celu na poziome 1.30200 zrealizowała się w 100 procentach. A na dziś projekcja wygląda w sposób następujący: Wykres podczas porannych notowań wykonuje niewielką w stosunku do wczorajszego impulsu wzrostowego korektę, która może być jedynie przystankiem przed dalszym wzrostem pary. Od funta szterlinga nadal oczekuje się umocnienia względem dolara amerykańskiego – tym razem z celem dla pozycji długich określonym na poziomie 1.31150. W tym momencie – lub od wsparcia, do którego para ma ledwie kilka pipsów – stanowi to kolejny potencjał zrealizowania scenariusza na około 90 pipsów. Jeśli para tylko pozytywnie przejdzie test wsparcia wówczas pozycja obronna nie powinna przekraczać 20 pipsów, co automatycznie wygeneruje poziom potencjalnego zysku do ryzyka dla setupu wzrostowego na poziomie 3,5:1.

GBPUSD H1 20.02.2019
GBPUSD H1 20.02.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here