Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne rynki światowe podczas środowej sesji handlowej spadają, w obawie przed nadciągającą recesją gospodarczą i przedłużeniem wojny handlowej między Waszyngtonem a Pekinem. Sentyment negatywny jest dość dostrzegalny, jednak oczekuje się w niedługim czasie poprawienia nastrojów inwestorów.

Tymczasem Chiński gigant Huawei Technologies Co. Ltd. ogłosił, że złożył roszczenie przeciwko rządowi USA, kwestionując legalność decyzji Waszyngtonu o wpisaniu na czarną listę sprzętu telekomunikacyjnego producenta.

Dziś także spadają ceny ropy naftowej, poprzez utrzymujące się problemy handlowe, które wywołały obawy przed globalnym spowolnieniem gospodarczym na rynkach. Zapasy spadły po tym, jak rentowność obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych spadła do 20-miesięcznych dołków, a krzywa rentowności odwróciła się najbardziej od czasu kryzysu sprzed dziesięciu lat.

A z frontu danych oczekiwanych na dziś – występuje tylko godzina 16:00, gdzie poznamy dane z Kanady.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Podczas dzisiejszej sesji niemiecki indeks dotarł do zakładanych celów – jednak bez wcześniejszej korekty umożliwiającej dobre wejście w pozycje typu short. Niemniej po raz kolejny poziom dziennego S2 wykonał swoją prace broniąc wykres przed dalszymi spadkami. W tym momencie oczekuje się od wykresu zejścia w okolice poziomu S2 ponownie, aby dojść do re-akumulacji i dalszych wzrostów celem 11.970 punktów.

wykres DAX M1 29.05.2019
DAX M1 29.05.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny NASDAQ wydaje się, że po raz kolejny pozbawiony jest jakichkolwiek przejawów chęci obrony dołków. Dotarcie do dziennego S2 co prawda wyładowało chwilowo spadki jednak w żaden sposób wykres nie zareagował – sprawiając, że na podwójnym dołku sytuacja się zakończyła. Dalej oczekuje się od amerykanów wzrostów do poziomu 7290 będącego kluczowym poziomem do przetestowania przez wykres.

wykres Nasdaq M15 29.05.2019
Nasdaq M15 29.05.2019

EUR/USD

Środowa sesja handlowa to również spadki na euro-dolarze, gdzie zejście co prawda nie jest duże, jednak wymowa pro-spadkowa jest zauważalna. Na dalszą część sesji zgodnie z tym co zostało przedstawione na poniższym wykresie oczekiwane są wzrosty – z celem 1,11760 USD. Byłoby to sztandarowe podejście celem testu najbliższej sekwencji, gdzie również oczekiwane byłyby dalsze spadki pary EUR/USD. Jednak samo podejście planowane jest jeszcze na dzisiejszej sesji – w kwestii dalszych spadków wstrzymałbym się z oczekiwaniem na wygenerowanie odpowiedniego sygnału.

wykres EURUSD H1 29.05.2019
EURUSD H1 29.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here