Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne akcje na Wall Street podczas piątkowej sesji handlowanie są na zielono po tym, jak chiński lider Xi Jinping powiedział, że “nowy znaczący postęp” został dokonany w negocjacjach handlowych ze Stanami Zjednoczonymi. Powiedział również swojemu amerykańskiemu odpowiednikowi – Donaldowi Trumpowi – w liście wygłoszonym przez wicepremiera Liu, że ma nadzieję, iż zespoły gospodarcze i handlowe obu krajów “będą w stanie zakończyć negocjacje w sprawie tekstu tak szybko, jak to możliwe”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś punktem dnia jest oczekiwanie na odczyt danych z godziny 14:30, czyli NFP.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy handel na DAX to konsolidacja – czego powodem jest zdecydowanie wyczekiwanie inwestorów na najważniejsze dane z całego miesiąca, które poznamy już o godzinie 14:30. Z powodu braku zmiany założeń, podtrzymywane jest zdanie z porannej analizy indeksu: “W normalnym układzie zejście do poziomów 11.920 oraz 11.850 powinno być normalnym, klasycznym zejściem testującym dalszy popyt, jednak w kontekście tak mocnych wzrostów, trzeba ustalić “poziom bezpieczeństwa”. Tak więc na dzisiejszą sesję poziomem bezpieczeństwa będzie własnie poziom 12.035, który tak długo, jak długo zostanie utrzymany (wykres będzie znajdował się poniżej), istnieje potencjał realizacji zakładanej korekty. W momencie jego wybicia, pozycje shoty będą obarczone o wiele większym ryzykiem, a poziomem docelowym dla pozycji długich będzie poziom 12.080/12.100.”

wykres DAX M1 05.04.2019
DAX M1 05.04.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny NASDAQ podczas dzisiejszej sesji wykonuje podobną konsolidacje jak w przypadku europejskich indeksów giełdowych, dlatego na dalszą część sesji oczekuje się równie podobnego scenariusza. Poziomem newralgicznym dla amerykańskiego indeksu będzie poziom 7590 punktów, który jeśli zostanie utrzymany, wówczas celem dla ewentualnej korekty indeksu będzie poziom 7540 punktów. Dopiero w przypadku wybicia poziomu omawianego jako kluczowy poziom dnia dalsze wzrosty powinny osiągnąć poziomu 7620 punktów.

wykres NASDAQ M5 05.04.2019
NASDAQ M5 05.04.2019

GBP/USD

Dzisiejszy rynek funta do dolara amerykańskiego spada – i dalsza presja spadków może zostać utrzymana do samych danych. Sentyment przed samymi danymi nie ulegnie zmianie, ponieważ każdy inwestor oczekuje w tym momencie przedstawienia sytuacji gospodarczej Stanów Zjednoczonych. Oczekuje się zaraz po publikacji odbicia pary ku górze oraz kontynuacji zejścia dla osłabienia kursy funta brytyjskiego.

wykres GBPUSD H1 05.04.2019
GBPUSD H1 05.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here