Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne kontrakty terminowe na Wall Street notowane są na zielono przed rynkiem premarketowym. Główni obserwatorzy rynku śledzą raporty o dochodach przedsiębiorstw, w tym American Airlines, Starbucks, Intel i Western Digital. W międzyczasie inwestorzy trawią wydany raporty na temat cięcia personelu Apple dla jego autonomicznego projektu samochodowego.

Dziś spokojna sesja również na froncie politycznym.

A na froncie danych oczekiwana jest godzina 13:45, gdzie na rynek wpłyną dane ze strefy euro – w tym decyzja w sprawie stóp procentowych EBC, oraz godzina 14:30 gdzie poznamy dane z USA – zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja wpisuje się w to, co zostało powiedziane podczas porannej analizy indeksu – “Jeśli chodzi o sentyment na dzisiejsza sesje to trudno nie oprzeć się wrażeniu, że panuje już od dwóch – trzech sesji wymowa negatywna. Z jednej strony ruch w górę jest spory, z drugiej zaś stanowczo jest tłamszony i ściągany do dolnych ograniczeń – takie wnioski trzeba mieć również podczas tej dzisiejszej“. Na dalszą część sesji poziom R1 będzie służył jako wyraźne wsparcie. W momencie jego pokonania wygeneruje on sygnał sprzedażowy z celami 11.110 – 11.090. Jeśli zaś wykres utrzyma się ponad poziomem – atak na strefę 11.160/170 będzie oczekiwany.

WYKRES DAX M5 24.01.2019
DAX M5 24.01.2019

Nasdaq

Dzisiejszy wykres amerykańskiego indeksu technologicznego zdaje się popadać w konsolidacje, dlatego dziś nie będzie oczekiwać się więcej ponad testy górnych i dolnych ograniczeń. Dwa istotne poziomy określone są poprzez poprzednie sesje – a widoczne są na poniższym wykresie. Maksymalny zasięg wzrostów szacowany jest na poziom 6760, natomiast spadków na 6580.

wykres nasdaq m5 24.01.2019
nasdaq m5 24.01.2019

GBP/USD

Dzisiejszy rynek funta szterlinga do dolara amerykańskiego po ówczesnym impulsie wzrostowym generuje sygnały sugerujące możliwość wystąpienia głębszej korekty, a potwierdza to przełamanie poziomu 1.30300. Z perspektywy wykresu H1 zasięg korekty sięgać może nawet poziomów 1.28900, czyli blisko 120 pipsów. Jeśli jednak wykres utrzyma się na obecnych poziomach i ponownie wróci ponad poziom opisywany powyżej, określony jako istotne wsparcie, wówczas oczekiwać będziemy mogli kolejnego impulsu wzrostowego, szacowanego na poziom 1.32080.

WYKRES GBPUSD H1 24.01.2019
GBPUSD H1 24.01.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here