Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Środowa sesja handlowa na głównych rynkach przynosi konsternację – inwestorzy nadal trawią informację ostatnich ataków na Saudi Aramco, podczas gdy prezydent USA Donald Trump stwierdził, że umowa handlowa z Chinami może zostać zawarta przed wyborami w 2020 roku. Dziś kluczową częścią dnia będą dane – na które oczekują główni inwestorzy oraz obserwatorzy rynkowi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem jak podaje instytut statystyczny Unii Europejskiej – Eurostat – roczna inflacja była w zeszłym miesiącu stabilna i potwierdził wstępne ustalenia. Wzrost cen konsumpcyjnych pozostaje w strefie euro na poziomie 1%. Natomiast produkcja budowlana w strefie euro spadła w lipcu o 0,7%.

Dziś największą zmianą procentową cieszy się ropa naftowa spadając z progu +1,26% do poziomów negatywnych -0,62%. Reszta walorów przebiega stabilnie, z czego dolar amerykański traci dziś -0,23%. Najbardziej zyskującym walorem jest dziś indeks Euro Stoxx 50.

wykres Zmiana procentowa walorów 18.09.2019
Zmiana procentowa walorów 18.09.2019, Źródło: www.finanzen.net

Z danych, na które oczekuje się podczas dzisiejszej sesji nie sposób nie wspomnieć o godzinie 14:30, 16:30 oraz samej 20:00/20:30. Zezwolenia na budowę pojawią się na pre-markecie, dane o zapasach ropy naftowej po nich – następnie klucz dzisiejszego dnia – FOMC wieczorem.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX od rana wykonuje podejście od przekroczonego poziomu dziennego pivota intraday – aż po lokalny opór, który oznaczony został na sesję intraday jako punkt kierunkowy. Indeks widocznie ma problem z przełamaniem poziomu jednak może to wynikać nie tyle z awersji do ryzyka poprzez poziom sam w sobie – a dane, na które oczekują rynki. Pierwsze z nich pojawią się za niecałą godzinę – najważniejsze zaś pod wieczór. Minimalizowanie ryzyka w tym momencie jest zatem naturalne i zasadne.

Na dalszą część sesji w idealnym scenariuszu DAX podbiłby do dwóch wyznaczonych na poniższym wykresie stref oraz  wygenerował dalsze zejście do poziomów wyznaczanych z projekcji spadkowej. Wszystkie są oznaczone na wykresie – łącznie z przedstawionymi poziomami dziennych pivotów dziennych. Poziom R2 wydaje się dziś być bardzo kuszącym do dobicia – i jeśli byłbym większym graczem nadbiłbym ten poziom ściągając następnie wykres ponownie poniżej dziennego pivota.

WYKRES DAX H1 18.09.2019 3
DAX H1 18.09.2019 3

Nasdaq

Amerykański indeks z kolei na wyższym interwale czasowym jest widocznie w konsternacji. Z jednej strony indeks buduje ładną strukturę wzrostową – z naciskiem na respektowanie linii trendu (budowy wyższych dołków). Z drugiej zaś strony formacja a la RGR łatwo dostrzegalna oraz brak tendencji do negacji jej wraz z pokryciem luki. Wszystko w tym momencie wskazuje na możliwość wygenerowania spadku przynajmniej do poziomy 7765, czyli około 200 punktów od obecnej ceny – jednak w taki dzień jak dziś trzeba być nad wyraz ostrożnym. Naturalnym jest, że wybicie 7885 zaneguje dalsze spadki.

wykres Nasdaq H4 18.09.2019
Nasdaq H4 18.09.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here