Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki futures odnotowują straty – jedynym notowanym na zielono indeksem jest w tym momencie indeks TechDAX oscylujący na +0,24%. Powodem niepewności na rynku były gwałtowne wzrosty ropy naftowej spowodowane atakami na dwa zakłady Saudi Aramco w ciągu weekendu.

Tymczasem z głosów dochodzących z Europejskiego Banku Centralnego – jeden z Członków Rady Prezesów – Yannis Stournaras stwierdził podczas dzisiejszej wypowiedzi, że nowa prezes EBC Christine Lagarde najprawdopodobniej będzie kontynuowała ekspansywną politykę pieniężną. Członek Rady dodał, że taki typ działań jest nadal potrzebny, ponieważ istnieją ekonomiczne, monetarne i finansowe powody, aby kontynuować tendencję realizowaną obecnie przez prezesa Mario Draghiego.

A z frontu danych na dzisiejszą sesję oczekuje się 14:30 – jako jedyne istotniejsze dane dzisiejszego dnia, które pozostały w kalendarzu makroekonomicznym. Będą to dane na rynek USA oraz kanady –

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks podczas dzisiejszej sesji początkowo reaguje na strefę zakresu ceny uśrednionej z interwału M30 – dogrywając część luki spadkowej. W tym momencie jednak widać, że kolejne podbicie ponownie wzbiło wykres pod zakres 12.400 punktów. W dalszym ciągu nie zostało jeszcze nic zanegowane względem porannego scenariusza – w którym mowa o możliwej przecenie ze strefy 12.400 – 12.440 tak długo, jak długo ostatni szczyt jest utrzymywany. Nie ma jednak również sygnału potwierdzającego pozycje typu S dlatego warto na dalszej części sesji uważać z pozycjami krótkimi, póki jednoznaczny sygnał nie pojawi się na rynku. Wybicie dziennego R1 oraz utrzymanie się powyżej tego poziomu oddali scenariusz zejścia – a wybicie high zaneguje go w całości.

WYKRES DAX M30 16.09.2019
DAX M30 16.09.2019

Nasdaq

Amerykański indeks Nasdaq dziś ponownie wraca powyżej strefę 7850 punktów nadrabiając część spadków, które powstały podczas porannego otwarcia wykresu. Dogranie luki powinno nastąpić – po czym istnieje spora szansa na dalszą przecenę indeksu – gdzie celem może okazać się ponownie wsparcie 7760 – 7765 punktów. Dopiero wybicie szczytu zaneguje takie podejście – podobnie jak podczas niemieckiego indeksu.

wykres Nasdaq H1 16.09.2019
Nasdaq H1 16.09.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here