Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne rynki finansowe spadają podczas piątkowej sesji zaraz po decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa o wprowadzeniu i stopniowym zwiększaniu ceł na meksykański import. Prezydent USA dodał również, że cła będą zwiększane jeśli dwustronny spór o nielegalną imigrację nie zostanie rozwiązany.

W takim wypadku główni uczestnicy rynku uciekli do względnego bezpieczeństwa zapewnianego przez obligacje rządowe, które nadrabiały spadki rynków akcyjnych, podczas gdy japoński jen również skorzystał z awersji do ryzyka, popartej istniejącą wojną handlową z Chinami.

Tymczasem niemiecka firma ubezpieczeniowa – Allianz SE ogłosiła podczas dzisiejszej sesji, że planuje wykup pozostałych 51% udziałów w LV General Insurance Group (LV GIG) z siedzibą w Liverpoolu, zwiększając jednocześnie łączną kwotę inwestycji na brytyjskim rynku ubezpieczeń ogólnych do 820 mln GBP. Dzięki ostatnim przejęciom Allianz na pewno przejmie około 9% tego rynku, co czyni go drugim co do wielkości ubezpieczycielem ogólnym w Wielkiej Brytanii.

A z frontu danych oczekiwana jest godzina 14:00 gdzie poznamy dane dla niemieckiej gospodarki, oraz 14:30 gdzie zobaczymy wysyp danych z USA oraz Kanady.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Niemiecki indeks niestety po raz kolejny wykonał zasięg jeszcze przed godziną 09:00 co oznacza, że nie mogłem wykorzystać sygnału sprzedażowego i dołączyć w żaden sposób w ruch przed skończeniem poranków z rynkami. W tym momencie najbardziej logicznym dołączeniem do pozycji krótkich byłoby, gdyby indeks wykonał korektę w okolice 11.720 punktów i z tego miejsca dopiero wykonał dalszą kontynuację spadków. Na taki scenariusz warto poczekać.

wykres DAX H1 31.05.2019
DAX H1 31.05.2019

Nasdaq

Podobnego scenariusza oczekuje się od amerykańskiego indeksu Nasdaq, który swoją strefę oraz najbliższą sekwencję spadkową ma na poziomie 7170 punktów. Jeśli indeks osiągnie ten poziom, wówczas oczekiwać się będzie dalszych spadków z celem wybicia dzisiejszych dołków a nawet możliwego osiągnięcia poziomu 7120 punktów.

wykres Nasdaq m5 31.05.2019
Nasdaq m5 31.05.2019

EUR/USD

Podczas dzisiejszej sesji handlowej kurs dolara widocznie się osłabia względem reszty walut – a korzysta na tym zdecydowanie para EUR/USD. W tym momencie jeszcze za wcześnie aby mówić, że obecna tendencja uległa zamianie, jednak warto zwrócić uwagę na najbliższe poziomy wsparć i oporów, które mogą sugerować co dziś możemy doświadczyć. W tym momencie para EUR/USD stworzyła boxa, z którego podczas pisania analizy zaczyna się wydostawać. Jeśli box faktycznie zostanie wyłamany, wówczas mowa będzie o możliwości podejścia pod strefę 1,11700 USD, która jeśli para się utrzyma – może osiągnąć strefę jeszcze dziś.

wykres Kurs euro EURUSD 31.05.2019
Kurs euro EURUSD 31.05.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here