Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na Wall Street notowane są dziś mieszanie, po tym, jak inwestorzy nadal żywią sporą obawę co do możliwego spowolnienia światowej gospodarki, ponieważ krzywa rentowności Departamentu Skarbu USA w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy od ponad dekady odwróciła się sygnalizując recesję.

Tymczasem Rada Zakładowa Commerzbanku wezwała zarząd banku do odwołania negocjacji w sprawie połączenia z Deutsche Bankiem, pisząc zgodnie z raportem niemieckiego punktu sprzedaży Handelsblatt opublikowanym podczas dzisiejszego poranka.

W komunikacje można odczytać wyraźne obawy zarządu co do dalszej reakcji akcjonariuszy jeśli sytuacja nadal będzie rozwijać się w kierunku fuzji podmiotów. W tym momencie można zauważyć już spore niezadowolenie inwestorów, podczas gdy w ciągu ostatniego roku akcje Deutsche Banku spadły o 35,70%, a w ciągu ostatnich 5 lat straciły aż 74,15%. Warto dodać, że w zeszłym tygodniu Deutsche Bank i Commerzbank potwierdziły, że rozmawiają o potencjalnej fuzji, ale związki zawodowe obawiają się, że redukcja zatrudnienia będzie na tyle poważna, że może to spowodować większościowe zwolnienia grupowe.

A z frontu danych oczekuje się godziny 14:30 gdzie przemawia członek Europejskiego Banku Centralnego, następnie 15:30 gdzie wysyp danych z USA powinien mieć większy wpływ na rynki w godzinach publikacji.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej sesji można by pisać wiele, jednak pozwolę sobie zamknąć się w stwierdzeniu – poranna analiza zrobiła ponownie robotę. Kto czyta poranne wpisy jest dziś ukontentowany, a dalej od rynku oczekuje się kontynuacji zapowiadanego ruchu.
Podczas dzisiejszej sesji handlowej oczekuje się w pierwszych ruchach odreagowanie wczorajszego podejścia. W pierwszym rzucie można liczyć na zejście w bliskie okolice wsparcia – pivota dziennego lub okolic poziomu “3” – skąd powinien być następnie wygenerowany sygnał wzrostowy oraz przeprowadzony atak na strefę 11.470 “2” oraz 11.540, czyli poziom “1”. Na dziś jednak scenariusz alternatywny wchodzi w grę ponieważ trudno przewidzieć, czy ruch natychmiast zostanie podchwycony przez inwestorów z europy, czy tyczyć się to będzie dopiero sesji nałożenia sesji US z jeszcze trwającą UE.”

WYKRES DAX M5 27.03.2019
DAX M5 27.03.2019
wykres DAX M5 27.03.2019
DAX M5 27.03.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny NASDAQ podczas dzisiejszej sesji wyraźnie tworzy konsolidacje na poziomie wsparcia z przed kilku sesji. W dalszym ciągu poziomy te są istotne – i będą miały znaczenie podczas dalszej sesji handlowej. Od indeksu oczekuje się w tym momencie dalszych wzrostów do poziomów docelowych okreslonych na strefie 7440. Następnie oczekiwać się będzie zejścia korekcyjnego w okolice 7380.

WYKRES NASDAQ M15 27.03.2019
NASDAQ M15 27.03.2019

GBP/USD

Podczas sesji handlowej w środę – para GBP/USD, nadal wykazuje sentyment pozytywny który powinien zostać kontynuowany podczas dalszej części sesji handlowej US. Przybliżony scenariusz na sesję przedstawiony został na poniższym wykresie. Celem docelowym dla pozycji długich powinien być poziom 1,33600.

wykres GBPUSD H1 27.03.2019
GBPUSD H1 27.03.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here