Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Środowa sesja handlowa na głównych indeksach przebiega pod znakiem konsolidacji. Dziś obserwatorzy rynku skupili się na raporcie na temat inflacji, który ma zostać opublikowany w późniejszym terminie. Optymizm inwestycyjny został również obniżony pośród ponownie wywołanych napięć handlowych między Waszyngtonem a Pekinem, po tym jak prezydent USA Donald Trump powiedział, że Chiny chcą umowy handlowej z USA na niekorzystnych warunkach, ale jego administracja nie zaakceptuje takiej umowy. Miesięczne zestawienie budżetowe, które ma zostać opublikowane później w ciągu dnia, było również w centrum uwagi.

Jednocześnie – zapasy spadły w Europie, ale niemiecki dług państwowy nie skorzystał zbytnio w obawie o zdrowie największej gospodarki strefy euro. Departament Skarbu sprzedaje 24 miliardy dolarów w ramach ponownego otwarcia na 10-letnie obligacje.

Tymczasem, jak podaje niemiecki producent samochodów Volkswagen AG – w maju koncern sprzedał o 5,1% mniej pojazdów na całym świecie, w porównaniu do tego samego miesiąca rok temu. Liczba dostarczonych pojazdów wyniosła 512 100 w miesiącu, jak zaznaczono w informacji prasowej. Jak dodaje Jürgen Stackmann, członek zarządu Volkswagena: “Ze względu na dużą ilość otrzymanych zamówień i poprawę możliwości dostaw silników benzynowych, nadal oczekujemy silnej drugiej połowy dla marki w Europie“.

W środę z danych oczekuje się godziny 14:15 oraz 14:30, gdzie usłyszymy przemówienie jednego z członków EBC oraz dane na USA – w tym m.in bazowy wskaźnik CPI.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Dzisiejszy rynek niemiecki według analizy porannej PSV miał osiągnąć poziom całościowy dla pozycji długich na strefie 12.150. Zabrakło indeksowi ledwie kilkanaście punktów do zrealizowania celu – po czym indeks zszedł na korektę w zakres re-akumulacji wspominanej w analizie. W tym momencie nadal jednak oczekuje się strzelenia poziomu 12.150 punktów, tak, aby w pełni można było powiedzieć o wypełnieniu struktury wzrostowej.

WYKRES DAX M5 12.06.2019
DAX M5 12.06.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny jeszcze podczas porannego handlu wygenerował sygnał zakupowy,jednak jeszcze do momentu pisania analizy nie wykonał ruchu wzrostowego spełniającego oczekiwania inwestorów. Nadal oczekuje się od indeksu osiągnięcia poziomu 7520 – 7540 punktów, co stanowiłoby podejście 30 do 50 punktów od obecnej strefy. Dopiero wybicie dołka z poziomu 7446 stanowiłoby negację dla dalszych podejść.

wykres nasdaq m5 12.06.2019
nasdaq m5 12.06.2019

EUR/USD

Dziś para EUR/USD przełamuje wsparcie mimo, iż oczekiwane było jego utrzymanie. Na wykresie M30 również została przerwana średnia krocząca sam88 – co wskazuje na możliwość dalszego zejścia. W ciągu najbliższych kilku godzin jeśli wsparcie nie zostanie wybronione – czyli wykres nie znajdzie się ponownie powyżej niego – wówczas mowa będzie o dalszej wymowie pro-spadkowej gdzie celem będą strefy 1,12900 oraz 1,12300.

WYKRES EURUSD M30 12.06.2019
EURUSD M30 12.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here