Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki odrabiają wczorajsze straty kiedy inwestorzy czekają na dalszy rozwój wydarzeń związanych z transakcją handlową Stany Zjednoczone – Chiny. Tymczasem pozostając w temacie – główny negocjator handlowy Chin Liu wysłał oficjalne zaproszenie amerykańskiemu przedstawicielowi ds. handlu Stanów Zjednoczonych sekretarza skarbu do odwiedzenia Chin i dialogiem jeszcze przed Świętem Dziękczynienia.

Stany Zjednoczone zdają się odpowiedzieć od razu twierdząc, że aby podjąć dialog w tym czasie, USA potrzebuje zobowiązań Chin w zakresie ochrony własności intelektualnej, wymuszonych transferów technologii i większych zakupów rolnych. To oczywiście stawia termin pod znakiem zapytania.

W międzyczasie niemiecki Federalny Urząd Kartelowy powiedział, że ukarał grzywną trzech krajowych producentów samochodów – Volkswagen AG, Bayerische Motoren Werke AG i Daimler AG – w sumie na około 100 milionów euro za “praktyki antykonkurencyjne przy zakupie długich wyrobów stalowych“. Akcje spółek wydają się jednak być niewzruszone tym incydentem.

Z danych na dziś oczekuje się godziny 14:30 gdzie wysłany zostanie pakiet danych z USA – w tym zadeklarowani wstępni bezrobotni oraz wskaźnik przemysłowy FED. Następnie godzina 16:00 oraz 19:30 będzie kluczowa dla rynku USA oraz UE.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dzisiejsze PSV zostało rozegrane prawie jak w opisie porannego przeglądu. Chociaż przyznaję, że poziom został pomylony o 20 punktów co do strefy, która powinna utrzymać indeks, jednak wyznaczona strefa do re-akumulacji w późniejszym ruchu ponownie służyła do zajmowania pozycji po potwierdzeniu. Dzięki temu można było podjąć ruch 40 – 60 punktów bez większych problemów. Rozegranie indeksu opisane zostało na Telegramie, na którym podane były wejścia wraz z późniejszym rozwojem sytuacji, gdzie udało się zaksięgować +48 punktów ze średniej pozycji po re-akumulacji.

W tym momencie oczekuje się od niemieckiego indeksu osiągnięcia drugiego z dwóch planowanych miejsc. Mowa o strefie 13.190 punktów, która osiągnięta może zostać po wcześniejszym zejściu indeksu ponownie pod poziom 13.120/110 punktów. Byłoby to dobre miejsce do ponownej re-akumulacji, gdyby indeks utrzymał tę strefę.

WYKRES DAX H1 21.11.2019 3
DAX H1 21.11.2019 3

Nasdaq

Podobny scenariusz oczekuje się względem amerykańskiego indeksu Nasdaq – który na wykresie M5 pokazuje całkiem ciekawy schemat. Kluczowym w tym rozwiązaniu będzie zejście oraz utrzymanie bliskich okolic poprzedniego dołka – z poziomu 8260 punktów. Wówczas celem dla indeksu będzie poziom 8330 punktów, przekraczając dziennego pivota intraday.

wykres Nasdaq M5 21.11.2019
Nasdaq M5 21.11.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here