Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dzisiejsze kontrakty terminowe na rynki amerykańskie notowane są podczas rozpoczęcia sesji premarketowej na zielono. Głównym tematem podczas środowej sesji jest oczekiwanie inwestorów na decyzje BoC ws. stóp procentowych, które według większości analityków – nie powinny ulec zmianie. Od Banku Kanady oczekuje się zrównoważonego tonu podczas dzisiejszej wypowiedzi głównie ze względu na (do niedawna) spadający rynek ropy naftowej, nieciekawą sytuację rynku akcyjnego oraz dalszą niepewność ws. negocjacji na linii USA- Chiny. O godzinie 16:00 poznamy oficjalne stanowisko Banku.

Tymczasem szef działu ratingów państwowych w Fitch, James McCormack powiedział dziś w wywiadzie dla CNBC, że Stany Zjednoczone są zagrożone utratą ratingu AAA w 2019 roku z powodu zamknięcia rządu federalnego. Taka informacja może chwilowo prowadzić stan konsternacji wobec nastrojów biznesowych oraz ich przyszłych odczytów, co naturalnie przełoży się na ogólnym postrzeganiu sytuacji gospodarczej USA.

Z rynku surowcowego słychać, że to kolejny dobry dzień dla ropy naftowej, która w sumie od końcówki grudnia wzrosła już blisko 22 procent – stymulując również wzrosty na głównych indeksach giełdowych. Dalsze perspektywy wzrostu ropy są w grze, jednak przed surowcem istotny opór cenowy.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas porannej analizy zostały ustalone najważniejsze poziomy intraday – które podczas dzisiejszej sesji stanowią pivoty dzienne. Według nich można było dziś zainicjować kilka pozycji zarówno w górę jak i w dół – choć finalnie zabrakło parę punktów, aby wykres testował poziom dziennego pivota. Dziś dwa opublikowane sygnały na grupie pozwoliły zadowolić się wynikiem 33 punktów netto. A na dalszą część sesji – w tym sesję USA – oczekuje się od rynku zejścia w okolice dziennego pivota – głównie z powodu widocznego braku dalszej siły ciągnięcia wykresu ku górze. Istnienie o wiele większe prawdopodobieństwo zejścia niż dalszej wspinaczki – jednak jeśli wykres przekroczy poziom dziennego R1, oczekiwany wzrost powinien osiągnąć poziom maksymalnie 10.940 przed dalszą obniżką.

wykres DAX M5 09.01.2019
DAX M5 09.01.2019

Nasdaq

Amerykańskie indeksy zdają się korzystać z rosnącego rynku ropy naftowej jeszcze bardziej niż europejskie, stąd – zmienność na indeksie technologicznym nasdaq rozpieszcza inwestorów intraday. Podczas wczorajszej analizy premarketowej mowa była o możliwości kontynuacji wzrostów – co faktycznie miało miejsce do pewnego momentu, kiedy rynek zdecydował przetestować dolne ograniczenia finalnie ponownie wznosząc wykres na nowe szczyty dzienne. Na dzisiejszą sesję od rynku oczekuje się testu (podobnie jak w przypadku europejskiego indeksu) okolic poziomu dziennego pivota, który przy okazji pokrywa się z istotnym poziomem wsparcia. Jeśli test odbędzie się pomyślnie wówczas dalsze wzrosty powinny być w grze nadbijając dzisiejsze high. Jeśli zaś poziom zostanie przełamany wówczas mowa będzie o możliwości testu poziomu 6400 punktów.

WYKRES NASDAQ M5 09.01.2019
NASDAQ M5 09.01.2019

GBP/USD

Para funta do dolara w ostatnim czasie generuje relatywnie łatwe do odczytu sygnały, gdzie przekroczenie lub testy oznaczanych tu poziomów dają czyste wejścia na kontynuacje wzrostów / spadków. Tym razem rynek walutowy pary GBP/USD zbudował ciekawe wsparcie, wokół którego para powinna wygenerować sygnał na dalszą część sesji handlowej rynku USA. Potencjalne scenariusze zostały opisane na poniższym wykresie wskazując jednocześnie poziomy docelowe dla pozycji typu short / long.

wykres GBPUSD M15 09.01.2019
GBPUSD M15 09.01.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here