Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksy giełdowe wykonują korektę po kilku dniach mocniej presji popytowej. Jak podają media – inwestorzy obawiają się dalszego rozprzestrzeniania koronawirusa, który negatywnie wpłynął na gospodarkę. Chiny potwierdziły co najmniej 636 zgonów z powodu tej choroby, a liczba zakażeń wzrosła do ponad 31 000. Linie lotnicze w Hongkongu zwalniają pracowników i proszą tysiące pracowników o wzięcie bezpłatnych urlopów, powołując się na stłumione zapotrzebowanie na podróże w związku z epidemią.

Tymczasem rząd Wielkiej Brytanii mianował w piątek Karen Pierce, obecną przedstawicielkę kraju przy ONZ, nowym ambasadorem w Stanach Zjednoczonych. Na początku miesiąca sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapewnił, że jego kraj będzie kontynuował umacnianie stosunków z Wielką Brytanią po jej odejściu z Unii Europejskiej.

A z danych już opublikowanych – oczekiwania dotyczące wzrostu w strefie euro spełzły na niczym, kiedy wyniki obecne są gorsze niż kilka miesięcy temu, powiedział w piątek francuski minister finansów Bruno Le Maire. Dodał, że przy podejmowaniu decyzji o tym, jak pomóc we wzroście produktu krajowego brutto (PKB), należy wziąć pod uwagę wszystkie opcje. W ostatnim kwartale 2019 roku wzrost w strefie euro wzrósł o 0,1%, ale PKB Francji spadł w tym samym okresie o 0,1%.

Z dalszych danych na piątkową sesję:

Dane 07.02.2020
Dane 07.02.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dzisiejsza sesja zdecydowanie nie spełnia oczekiwań co do dalszych wzrostów i sesję powinno się traktować póki co pro-spadkowo. Jednak, z uwagi na wykonaną korektę ostatnich wzrostów szansa na wygenerowanie kontry jest duża. Oczywiście ten ruch nadal w dniu dzisiejszym będzie jedynie odrobieniem części spadków, dlatego nie można się dziś fiksować na gigantyczne podejścia. Sugerowane rozwiązanie na dalszą sesję poniżej.

WYKRES DAX M1 07.02.2020
DAX M1 07.02.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here