Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Poniedziałkowa sesja handlowa na głównych rynkach finansowych przynosi przede wszystkim liczne odreagowanie. Dziś inwestorzy przygotowywali się na dalszy ciąg zysków przedsiębiorstw, począwszy od Goldman Sachs i Citigroup. W międzyczasie obserwatorzy rynku stali się nieco bardziej optymistyczni po tym, jak sekretarz skarbu Steven Mnuchin stwierdził w ten weekend, że Waszyngton i Pekin “kończą kwestie” w rozmowach handlowych i są bliskie osiągnięcia porozumienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem jak donoszą media – europejska komisarz ds. handlu, Cecilia Malmstrom z zadowoleniem przyjęła w poniedziałek zatwierdzenie przez Unię Europejską rozpoczęcia negocjacji handlowych ze Stanami Zjednoczonymi w celu osiągnięcia ograniczonej umowy handlowej i wyraziła nadzieję, że dalsze rozmowy rozpoczną się “jak najszybciej”. To zdecydowanie dobra informacja dla rynków zarówno europejskich jak i US.

A z frontu danych oczekiwana jest godzina 14:30, gdzie na rynek wpłyną dane z USA –  Wskaźnik produkcyjny dla Nowego Jorku oraz godzina 16:30 gdzie pojawi się  Badanie nastrojów biznesowych BoC – Kanady.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza analiza DAX póki co wypełnia się idealnie co do punktu. W pierwszej kolejności niemiecki indeks DAX miał zejść w bliskie okolice pivota dziennego – po czym wygenerować stosowny sygnał wchodząc w zakres 12.075 – 100. Póki co zejście było w punkt na dziennym pivocie intraday – a sam wykres znajduje się w tym momencie 60 punktów wyżej. Nadal oczekiwane jest dalsze rozwinięcie sytuacji na korzyść pozycji długich – czyli kontynuacja porannej analizy.

WYKRES DAX M5 15.04.2019
DAX M5 15.04.2019

A w tak zwanym międzyczasie rozegranie 3x pozycji typu long. Raz ze skutkiem -5 punktów z powodu niezdecydowania wykresu, +20 oraz +25 punktów. Wejścia opisywane były zarówno na kanale Telegram jak i twitter.

Nasdaq

A tymczasem amerykański indeks popada dziś w konsolidacje podczas europejskiej sesji handlowej, jednak nadal podtrzymując pozytywny akcent oraz możliwość wystosowania jeszcze jeden kontry w górę podczas dalszej sesji – już amerykańskiej. Oczekuje się wówczas m.in utrzymania opisanej na poniższym wykresie sekwencji wzrostowej, oraz wystosowanie ruchu wzrostowego w okolice ograniczenia jakim jest poziom 7660. Następnie zejście w okolice dziennego wsparcia S1 – wynikającego z pivotów klasycznych sesji intraday.

WYKRES NASDAQ M5 15.04.2019
NASDAQ M5 15.04.2019

GBP/USD

W tym momencie para GBP/USD nadal podtrzymuje tendencję wzrostową, dlatego podczas dzisiejszej sesji handlowej oczekuje się dalszych wzrostów, z naciskiem na test poziomów 1,32000 oraz na bronienie poziomu 1.30455. Jeśli faktycznie taki scenariusz miałby zostać zrealizowany, wówczas przed inwestorami intraday stoi możliwość dołączenia do ponad 100 – pipsowego ruchu wzrostowego z ryzykiem określonym na nie więcej niż 30 pipsów. W pierwszym momencie może nie wydawać się to bardzo satysfakcjonujące, jednak perspektywa 3:1 w terminie jednej – dwóch sesji handlowych w zupełności powinna wystarczyć. Na chwilę obecną zdaje się, że perspektywa wzrostu pary jest relatywnie duża. Warto zatem obserwować obecne poziomy cenowe oraz próbować dołączyć po niewielkiej korekcie pary.

wykres GBPUSD H1 15.04.2019
GBPUSD H1 15.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here