Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Większość głównych indeksów giełdowych przed otwarciem amerykańskiego rynku notowanych jest na czerwono. Inwestorzy skupiają się podczas wtorkowej sesji na dalszych informacjach odnośnie kolejnej rondu rozmów handlowych z Chinami, które rozpocząć się mają dziś w Waszyngtonie. Mimo postępów jakimi chwalił się dotychczas prezydent USA – Donald Trump, inwestorzy nadal nie widzą dalszych pozytywnych przesłanek mówiących o rozwiązaniu konfliktu.

Tymczasem brytyjska permier Theresa May potwierdza zaplanowane na jutro spotkanie w Brukseli z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem, aby podsumować najnowszy stan Brexitu. Od ostatniej rundy rozmów pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską czuć coraz to większe naciski na premier May, które w najbliższym czasie mogą znaleźć ujście podczas kolejnej debaty Parlamentu.

Jednocześnie runda publikacji wyników największych spółek nadal trwa. Tym razem swoje wyniki podał amerykański gigant sieci supermarketów – Wal-Mart Stores, który zgodnie z raportem odnotowuje 2 procentowy wzrost przychodów w czwartym kwartale w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, co przekłada się na wynik 138,8 miliardów dolarów. Rozwodniony zysk na akcję (EPS) według GAAP wzrósł o 74% rok do roku do poziomu 1,27 USD, podczas gdy skorygowany EPS wyniósł 1,41 w okresie trzech miesięcy.

A na frocie danych oczekuje się godziny 14:50 gdzie będzie przemawiał jeden z członków FOMC. Więcej na dziś w kalendarzu nie ma istotnych informacji mogących wpłynąć na rynki.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja handlowa na niemieckim indeksie DAX wykonana została dokładnie tak jak zostało to zaplanowane podczas porannej analizy. Czytelnicy porannych przeglądów muszą być zadowoleni, ponieważ nie często zdarzają się aż tak dobrze sprecyzowane i dokładne względem ruchu projekcje, jak ta dzisiejsza. Co do dalszego poglądu na niemiecki indeks DAX – po ówczesnym teście poziomu dziennego wsparcia S1 oczekuje się od wykresu dalszej kontynuacji wzrostowej – przynajmniej do poziomów

wykres DAX M5 19.02.2019
DAX M5 19.02.2019

Dzisiejsze wejścia:

Dziś na rynku z 4 wygenerowanych sygnałów – 3 zamknięte z powodzeniem uwzględniając standardowy poziom pozycji obronnej typu SL (5 – 10 pkt) oraz standardowym zakresem redukcji i zamykania pozycji (15-20 pkt). Jedna pozycja wylądowała na SL-5, co spowodowane było dużą zmiennością zaraz po godzinie 9:30, czego nie sposób było przewidzieć. Następnie re-entry nieudanego wejścia skutkowało odrobieniem straty i odbiciem wyniku na +20 pkt.

Wejście 1 +20
Wejście 1 +20
Wejście 2
Wejście 2
Wejście 3
Wejście 3

Nasdaq

Dzisiejsza sesja na amerykańskim indeksie NASDAQ rysuje się spadkowi – jednak od dalszej części sesji oczekuje się setupu recovery – czyli odrobienia części strat. W tym konkretnym przypadku zasięg na dzisiejszą sesję dla indeksu szacowany jest w przedziale 7070 / 7080, czyli w bliskich okolicach dziennego pivota. Negacją scenariusza pro-wzrostowego na odzyskanie części trat byłoby wybicie wsparcia – dziennego S3. Wówczas, po przełamaniu strefy mowa będzie o możliwym dalszym podążaniu na południe w celu testu poziomu 7000.

wykres Nasdaq M15 19.02.2019
Nasdaq M15 19.02.2019

GBP/USD

Dzisiejszy wykres funta szterlinga w stosunku do dolara oscyluje wokół poziomu 1.29220, oraz sprawiając w dalszym ciągu wrażenie, że para GBP/USD jest gotowa na re-testy górnych ograniczeń. Pierwszym poziomem docelowym dla pary zdaje się być poziom 1.30200 oddalony od aktualnej ceny o około 100 pipsów. Potencjał wzrostów jest relatywnie duży – dlatego warto przyglądać się obecnym poziomom w celu wyczekiwania na sygnały wzrostowe aby dołączyć do pozycji długich. Poniżej przedstawione są dwa potencjalne scenariusze na dzisiejszą sesję.

wykres GBPUSD H1 19.02.2019
GBPUSD H1 19.02.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here