Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Notowania kontraktów głównych indeksów giełdowych podczas środowej sesji handlowej spadają, czego można było się spodziewać po braku dalszego optymizmu napływającego na rynki. Liderem spadków w europie jest niemiecki indeks DAX, który w tym momencie odnotowuje stratę blisko zero – 75 punktu bazowego, na co składa się obniżenie notowań jego głównych komponentów.

Tymczasem zatrzymując się na temacie europy i Niemiec – podczas dzisiejszej sesji  po godzinie 11:40 mieliśmy okazję wysłuchać przemawiającego prezesa Bundesbanku – Jensa Wajdmana. Prezes Niemieckiego Banku Federalnego stwierdził podczas dzisiejszej wypowiedzi, że aktywność Niemiec na przełomie roku wydaje się zwalniać, jednak całoroczny wzrost prawdopodobnie będzie mimo to dobry – i będzie on wynosił około 1,5%. Podkreślił on równocześnie, że nie ma powodu, aby być “nadmiernie pesymistycznym” wobec obecnego spowolnienia gospodarczego a wzrost gospodarczy w kraju opiera się na wzroście zatrudnienia i płac.

Również dziś sekretarz generalny Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) -Mohammed Barkindo powiedział mediom, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump jest bardzo mile widziany w dialogu na temat przywrócenia równowagi na rynku ropy naftowej. Nacisk wypowiedzi sekretarza padał na fakt, że organizacja jest świadoma tego, że Stany Zjednoczone są największym producentem ropy naftowej na świecie i że “ma strategiczny udział” w globalnym poziomie podaży i popytu.

A z frontu danych na dzisiejszą sesje oczekuje się godziny 14:30, gdzie poznamy dane z rynku USA oraz Kanady a w tym m.in – bilans handlowy towarów (USA),  Bazowy wskaźnik CPI (Kanada) oraz zapasy ropy naftowej po godzinie 16:30.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy wykres niemieckiego indeksu spełnił się w większości założenia co do tego, że sentyment poranny wskazywał na dalszą obniżkę notowań indeksu choć finalnie poziom docelowy w postaci poziomu 11.380 nie został osiągnięty. Niewiele brakowało do osiągnięcia poziomu, jednak przemówienie niemieckiego prezesa Bundesbanku zdało się wyhamować spadki indeksu. W tym momencie na dalszą część sesji oczekuje się testu poziomu dziennego pivota, jednak bez jego przekraczania. Okolice pivota powinny raczej służyć inwestorom jako poszukiwanie racjonalnego miejsca dla pozycji krótkich z późniejszym celem na poziomie 11.460/450.

WYKRES DAX M5 27.02.2019
DAX M5 27.02.2019

Dzisiejsze wejście miało miejsce właśnie podczas obrony spadków niemieckiego indeksu DAX – gdzie wolumen wyraźnie wskazał miejsce bronienia strefy oraz możliwość wystąpienia większego ruchu ku górze. Wejście – jak zawsze zostało zapastowane live, co również wynika z poniższych screenów.

wykres DAX m1 - reakcja vol 27.02.2019
DAX m1 – reakcja vol 27.02.2019
wykres Wejście 1
Wejście 1

Nasdaq

Dzisiejszy wykres amerykańskiego indeksu technologicznego NASDAQ wskazuje, że podobnie jak przy europejskich indeksach istnieje duża możliwość testu dziennego pivota intrada – następnie wyraźniejszego zejścia z celem dla indeksu na poziomie 7070. Warto obserwować wyrysowane na poniższym wykresie poziomy ponieważ mogą one okazać się kluczowe dla indeksu zaraz po godzinie wejścia oficjalnej sesji US, czyli po godzinie 15:30.

wykres Nasdaq m15 27.02.2019
Nasdaq m15 27.02.2019

GBP/USD

Dzisiejsza sesja handlowa na walucie brytyjskiej w stosunku do dolara amerykańskiego przebiega zgodnie z zaplanowanym podczas porannej odprawy traderów ruchem. Co prawda finalnie cel jeszcze nie został osiągnięty – a określony został na dzisiejszą sesję handlową na poziomie 1,33605 – to jednak obecna sytuacja nie sprawia, aby scenariusz ten póki co mógł zostać negowany. Nadal od pary GBP/USD oczekuje się dotarcia do ustalonego z rana celu. Tym samym zachęcamy czytelników serii pre-market do uczestnictwa w codziennych odprawa o godzinie 08:20 do godziny 08:50.

WYKRES GBPUSD H1 27.02.2019
GBPUSD H1 27.02.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here