Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki notowane są mieszanie, gdy inwestorzy spoglądają ponownie z niepewnością w stronę konfliktu USA – Chiny. Chiny ostrzegają dziś USA przed rozpoczęciem nowego wyścigu zbrojeń rakietowych. Niedawne testy rakietowe przeprowadzone przez USA “doprowadzą do zmniejszenia globalnego bezpieczeństwa i mogą doprowadzić do nowego wyścigu zbrojeń” powiedział dziś rzecznik ministra spraw zagranicznych Chin Geng Shuang we wtorek.

Z danych już opublikowanych wynika, iż sezonowo skorygowana produkcja w sektorze budowlanym pozostała niezmieniona w strefie euro w czerwcu w porównaniu z poprzednim miesiącem, jak wynika ze wstępnego raportu opublikowanego przez Eurostat. W całej Unii Europejskiej (UE28) produkcja budowlana spadła o 0,3% w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Z frontu danych oczekiwana jest jedynie publikacja sprzedaży przemysłowej z Kanady o godzinie 14:30.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dzisiejszy rynek niemiecki widocznie popadł w konsolidację – oscylując między dziennym PK a pierwszym oporem intraday. Podczas porannego przeglądu indeksu mowa była o możliwości wygenerowania kolejnego ruchu wzrostowego, po ówczesnym teście dziennego PK – jednak jak widać indeks na razie nie może poradzić sobie z podstawową strefą  oporową. Zdaje się jednak, że na ten moment jeszcze nie zostało nic zanegowane, dlatego nadal uznaje się poprzedni scenariusz jako zasadny – do momentu przekroczenia ostatniego dołka o którym mowa w analizie PSV z godziny 7:20.

WYKRES DAX M30 20.08.2019
DAX M30 20.08.2019

Nasdaq

Amerykański indeks również porusza się w paśmie konsolidacyjnym – i podobnie jak w przypadku niemieckiego indeksu – ma szansę na dalsze zrosty tak długo, jak długo jeszcze wsparcie widoczne z poniższego wykresu będzie trzymać indeks przed spadkami. Poziomem docelowym w tym przypadku powinien być poziom 7805 punktów – gdzie znajdują się bliskie okolice dziennego R2.

wykres Nasdaq m30 20.08.2019
Nasdaq m30 20.08.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market..Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here