Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas dzisiejsze sesji handlowej rynki nieznacznie spadają kiedy inwestorzy przygotowywali się do przemówienia przewodniczącego Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych Jerome’a Powella.

Tymczasem Komisja Europejska powtórzyła w piątek, że stanowiska państw członkowskich w sprawie Brexitu są zjednoczone. Rzeczniczka Komisji powołując się na wcześniejsze wypowiedzi dodała, że Europa jest gotowa zaangażować się w konstruktywny dialog na temat odejścia Wielkiej Brytanii z UE tylko w przypadku, gdyby pojawiły się konkretne propozycje zgodne z Porozumieniem o wycofaniu.

W międzyczasie Niemiecki minister finansów powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, że Niemcy nie znajdują się w recesji i dodał, że “inteligentne metody” muszą być wykorzystane, aby zapewnić dalszy wzrost gospodarczy Niemiec. Na początku tego tygodnia niemiecki Bundesbank ostrzegł przed spowolnieniem gospodarczym po tym, jak ministerstwo gospodarki kraju stwierdziło, że spadek produktu krajowego brutto (PKB) w drugim kwartale roku stanowi poważne “ostrzeżenie”.

Dziś oczekuje się przede wszystkim godzin 14:30 gdzie przedstawiona zostanie  podstawowa sprzedaż detaliczna z rynku kanady. Następnie godzina 16:00 gdzie odbędzie się przemówienie Prezesa Fed, Powella oraz dane – Sprzedaż nowych nieruchomości.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas dzisiejszej sesji spada do poziomu dziennego PK – co było oczekiwane jeszcze podczas porannego wpisu. W tym momencie pierwsza reakcja jest klasyczna jak na wsparcie przystało – wykres reaguje odbiciem, jednak pytanie brzmi, czy dalsze wzrosty zostaną utrzymane zgadnie z porannym PSV. Tak długo jednak, jak długo poziom 11.750 zostanie utrzymany – dalsze wzrosty są możliwe. Dopiero przełamanie tego poziomy wygeneruje dalszy sygnał spadkowy gdzie celem będzie #2 dzienne wsparcie intraday.

WYKRES DAX M30 23.08.2019 2
DAX M30 23.08.2019 2

Nasdaq

Dzisiejsza sesja dla amerykańskiego indeksu Nasdaq również stoi pod znakiem spadków. W tym momencie kurs zbliża się do poziomu najbliższego wsparcia – oznaczonego na zamieszczonym poniżej wykresie. W tym momencie 7706 punktów jest bardzo istotnym poziomem, który jeśli utrzyma wykres przed dalszymi spadkami – może wygenerować silniejszy sygnał zakupowy celem osiągnięcia sfery 7800 punktów. Raczej wątpliwym jest jednak, aby ten poziom mógł zostać utrzymany na piątkowej sesji dlatego pod jej koniec oczekiwać się będzie zejścia zgodnie z opisanym poniżej wykresem.

wykres Nasdaq H1 23.08.2019
Nasdaq H1 23.08.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here