Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas sesji handlowej w środę główne indeksy giełdowe tracą, podczas gdy liderem spadków jest niemiecki indeks DAX. Głównym tematem parkietu europejskiego podczas dzisiejszej sesji handlowej jest jedna największych niemieckich spółek – firma Bayer, która traci dotychczas 12 procent, znacznie pogarszając sentyment niemieckiego indeksu DAX. Powodem spadków spółki jest dalsza część procesu z amerykańskim sądem federalnym w sprawie środka produkowanego przez przejętą przez Bayer firmę – Monsanto, która według amerykańskich organów jest rakotwórcza. Spółka przyczynia się do ponad 100 punktowego spadki indeksu.

Jednocześnie z frontu Wielkiej Brytanii, posłanka z ramienia Partii Pracy – Alison McGovern powiedziała podczas dzisiejszego wystąpienia w brytyjskim parlamencie, że złożyła wniosek o przeprowadzenie debaty w trybie pilnym i ewentualne głosowanie w sprawie zezwolenia Parlamentowi na przejęcie kontroli nad procesem Brexitu i sprawienie, aby premier Wielkiej Brytanii Theresa May poprosiła o przedłużenie okresu obowiązywania art. 50.

Z kolei z rynku amerykańskiego – koncern farmaceutyczny Pfizer nabył 15% udziałów w firmie biotechnologicznej terapii genowej Vivet Therapeutics. Amerykańska firma farmaceutyczna oświadczyła, że zapłaciła 51 milionów dolarów za przejęcie, z wyłączną opcją pełnego przejęcia prywatnej firmy.

A z frontu danych na dzisiejszą sesję oczekuje się godziny 15:30, gdzie inwestorzy poznają dane z USA dotyczące zapasów ropy naftowej, oraz godziny 19:00,. gdzie pojawi się decyzja w sprawie stóp procentowych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej sesji handlowej niemiecki indeks poruszał się idealnie jak zostało to zaplanowane podczas porannej analizy. Zarówno nagłe zejście jak i obrona oznaczonego podczas analizy poziomu potwierdzają tylko teorię – często źle rozumianą przez innych – Rafała Z. że analiza techniczna sama w sobie nic nie znaczy, póki nie dojdzie do wliczenia w nią takich zmiennych jak uznaniowość, obycie i własne doświadczenie.

Podczas dalszej sesji oczekuje się opisanej poniżej sekwencji, w której ruch do góry powinien zatrzymać się na poziomie 11.690 skąd podaż powinna ponownie sprawić, aby wykres przetestował poziomu porannego dołka. Następnie oczekuje się dalszych – miarowych już wzrostów w okolice 11.710/720.

WYKRES DAX M5 20.03.2019
DAX M5 20.03.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny Nasdaq tworzy sekwencję wzrostową podczas niepełnej sesji – jednak oczekuje się wzrostów indeksu po ówczesnej – niewielkiej korekcie zaraz po wejściu rynków amerykańskich. Potencjalny scenariusz obejmuje utrzymanie obecnie trwającej sekwencji – a w tym przechodzącej przy poziomi 7360 linii trendu wzrostowego. Maksymalny wzrost do godziny danych – czyli godziny 19:00 szacowany jest przy poziomie 7410.

wykres Nasdaq M15 20.03.2019
Nasdaq M15 20.03.2019

GBP/USD

Para z funtem szterlingiem podczas środowych notowań odnotowuje spadki w pierwszych godzinach handlowych. Oczekuje się dalszych spadków od pary co wyraźnie zostało oznaczone podczas porannej analizy – odprawy traderów. W tym momencie zdaje się, że pierwszym poziomem docelowym dla pozycji krótkich jest poziom 1,31320, drugim zaś 1,30850. Scenariusz ten powinien zostać wypełniony podczas sesji amerykańskiej choć w połowie.

wykres GBPUSD H1 20.03.2019
GBPUSD H1 20.03.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here