Naga Markets


Byk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Wejście w godziny sesji przedrykowej dla głównych indeksów giełdowych odbywa się przy notowaniach na czerwono. Jedyną giełdą notowaną dziś na zielono jest szwajcarski indeks SMI (Swiss Market Index) – zyskujący blisko jednego procent.

Głównym powodem negatywnego sentymentu podczas sesji europejskiej zdają się być obawy związane ze zbliżającym się głosowaniem parlamentarnym nad porozumieniem w sprawie wycofania Brexitu. Rząd brytyjski zgodził się zaakceptować poprawkę, która przewiduje, że parlament zaakceptuje porozumienie Premiera Theresy May w przypadku, gdy Unia Europejska zapewni “dalsze gwarancje” dotyczące irlandzkiego backstopu. Backstop – czyli plan awaryjny, gwarantujący, iż wraz z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na granicę między Irlandią i Irlandią Północną nie wrócą żadne kontrole (celne, osobiste).

Również podczas wczesnych godzin handlu inwestorzy trawili protokół Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, w którym odnotowano, że bank centralny może “pozwolić sobie na cierpliwość” przy kolejnych podwyżkach stóp procentowych.

Tymczasem z frontu danych oczekuje się przede wszystkim godziny 14:30, gdzie wysyp danych z USA oraz Kanady powinien mieć wpływ n rynki. O godzinie 18:00 przemawia jeden z członków FED.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej sesji DAX idealnie przetestował poziom oznaczony z porannej analizy jako bardzo istotne dla dzisiejszej sesji intraday. Mowa oczywiście o poziomie 10.780 punktów, gdzie wygenerowany został sygnał wzrostowy docierając finalnie do poziomu dziennego oporu – wykonując cały zasięg strefy. Następnie wykres przełamał opór testując go kilkukrotnie jako wsparcie podkreślając jego istotę. Dlatego też dla dalszej sesji będzie to bardzo istotny poziom, który jeśli zostanie utrzymany powinie wygenerować dalszą zwyżkę wykresu w okolice 10.890 punktów – czyli oczekiwanego na dziś poziomu dla pozycji długich. dopiero jeśli wykres przekroczy poziom 10.840 punktów będzie mowa o budowanie negatywnej struktury, mogącej przyczynić się do obniżenia kursu w okolice 10.780 punktów.

WYKRES DAX M5 10.01.2019
DAX M5 10.01.2019

Nasdaq

Sesja na amerykańskim indeksie nasdaq dziś buduje typową konsolidację sugerującą możliwość wystąpienia większego ruchu. Na chwile obecną jednak ciężko stwierdzić jednoznacznie, czy poniższa konsolidacja jest akumulacją czy dystrybucją, jednak co wiadomo na pewno to fakt, że wczorajszy poziom istotnego wsparcia również przedkłada się na dzisiejszy poziom newralgiczny. Innymi słowy – jeśli wykres utrzyma się powyżej tego poziomu powinien wygenerować sygnał wzrostowy z celem 6645 dla pozycji długich, zaś jego przełamanie obniżkę w okolice 6450 punktów. Warto obserwować dziś poziom wsparcia oznaczony na poniższym wykresie.

wykres NASDAQ M15 10.01.2019
NASDAQ M15 10.01.2019

GBP/USD

Wykres funta w dniu dzisiejszym przetestował istotne wsparcia, które omawiane było również na dzisiejszym poranku z rynkami – czyli codziennej odpraw dla inwestorów. W tym momencie, po ówczesnym re-teście, oczekuje się dalszych wzrostów w okolice przynajmniej oznaczonego na poniższym wykresie oporu, zbiegającym się z dziennym poziomem pivota. Jeśli wykres jednak nadal będzie miał widoczną presję popytową, oczekiwać się będzie odwiedzenia rejonów dziennego R1, oddalonego od aktualnej ceny o około 80 pipsów. Negacją dalszych wzrostów będzie wybicie zbudowanego dziś dołka oraz przebiegającej wokół niego linii trendu.

wykres GBPUSD M5 10.01.2019
GBPUSD M5 10.01.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here