Naga MarketsPre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Nowy miesiąc na rynkach może stać pod znakiem pierwszych korekt
  • Główne rynki przeceniają się przed wejściem sesji USA
  • koncern Hyundai Motors ogłasza spadek sprzedaży o 39%

Wiadomości przed wejściem USA

Wskaźnik PMI, czyli wskaźnik w przemyśle wytwórczym w strefie euro wyniósł 39,4 w maju, w porównaniu z 33,4 w ubiegłym miesiącu. IHS Markit podał również, że zarówno produkcja jak i nowe zamówienia nadal ulegały pogorszeniu, choć w wolniejszym tempie niż w kwietniu. W obliczu malejącej produkcji i spadku zamówień, producenci ograniczyli zakupy i siłę roboczą, co jest naturalną konsekwencją obecnie panującej sytuacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś również oficjalnie koncern Hyundai Motors ogłosił, że jego globalna sprzedaż spadła o 39% w maju w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W raporcie dodani, że jest to wynik kryzysu gospodarczego spowodowanego trwającą pandemią wirusa. Firmie udało się jednak odnotować wzrost o 4,5% na rodzimym rynku w Korei Południowej.

Dane na dziś:

wykres Dane 01.06.2020
Dane 01.06.2020
Capitalcom

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dziś w powodu wolnego w Niemczech – i niepełnego obrazu rynku – nie ma sensu analizować indeksu dalej. Wszystko co dotyczy indeksu znajduje się w porannym PSV. Zapraszam do tamtejszego wpisu

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny ma za sobą przełamany poziom dziennego PV oraz powrót powyżej jego bazy. Podejście jeszcze jest konieczne, żeby ustalić, czy podaż nadal będzie na tyle silna, aby wygenerować kolejną falę spadku. Oczekiwałbym dziś tego typu schematu handlu na dalszą sesję, zważywszy na początek sesji, który jednoznacznie wskazywał tendencję na dzień.

wykres NQ M5 01.06.2020
NQ M5 01.06.2020

Dzisiejsze poziomy PV: 01.06
R3 = 9931
R2 = 9721
R1 = 9650
P.P = 9510
S1 = 9438
S2 = 9300
S3 = 9090

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here