Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Giełdowe parkiety świecą się na czerwono przed startem sesji w USA

Przed rozpoczęciem sesji kasowej w Stanach Zjednoczonych indeksy giełdowe w różnych częściach świata świecą się na czerwono. O godzinie 13:00 polski WIG20 tracił 0,57%, niemiecki DAX 0,72% a kontrakty terminowe na S&P 500 0,32%.

Biorąc jednak pod uwagę sytuację makroekonomiczną, przyznać trzeba, że poniedziałkowa sesja przebiega pod tym względem dość spokojnie. Przed południem nie poznaliśmy bowiem ani jednego, istotnego raportu i popołudniu również nie poznamy nic wartościowego, co mogłoby przyczynić się do większej zmienności na głównych rynkach.

Analiza Nasdaq

Spoglądając na notowania Nasdaqa zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł w okolice linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem formacji trójkąta równoramiennego, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem trójkąta.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Notowania Nasdaq
Nasdaq D1

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.


To broker autoryzowany i regulowany przez CySEC. Naga Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWybory nie szokują rynków – złotówka i WIG20 stabilne
Następny artykułLibra może zrewolucjonizować rynek, Facebook ma dużą siłę rażenia, twierdzi CMC Markets
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here