Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas czwartkowej sesji główne indeksy odrabiają część strat, chociaż nie można powiedzieć, aby ten ruch był jednostajny. Wall Street również stoi pod znakiem niepewności, kiedy Stany Zjednoczone i Chiny podobno zbliżają się do sfinalizowania transakcji handlowej. Jeśli “faza pierwsza” transakcja nie zostanie osiągnięta do 15 grudnia, USA będą wprowadzać nowe taryfy na towary chińskie.

Tymczasem sezonowo dostosowany produkt krajowy brutto (PKB) w strefie euro wzrósł w trzecim kwartale 2019 roku o 0,2% w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami – jak wynika z raportu opublikowanego przez Eurostat. W całej Unii Europejskiej (UE28) gospodarka wzrosła o 0,3% kwartał do kwartału. W poprzednim kwartale PKB wzrósł o 0,2% zarówno w strefie euro, jak i w UE28.

Również podczas dzisiejszej sesji wypowiedź Chin wobec członków NATO zastanowiła głównych obserwatorów rynkowych. Jak twierdzi rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying “największym zagrożeniem stojącym dziś przed światem jest jednostronność i nękanie“. Państwa członkowskie NATO wielokrotnie zastanawiały się nad Pekinem, w tym sekretarz generalny Jens Stoltenberg, który stwierdził, że sojusz musi “wspólnie zająć się wzrostem gospodarczym Chin” – mając na myśli konflikt handlowy z USA.

Dziś oczekuje się danych z godziny 14:30 oraz 16:00, gdzie poznamy m.in dane z gałęzi Eksportu i Importu USA.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji czuje sporą niepewność, kiedy indeks podnosi się i cofa kilka razy w ciągu dnia. W tym momencie nadal aktywny jest scenariusz z rana – kiedy w PSV oznaczane były wzrosty indeksu do strefy przedstawionej jak na poniższym wykresie. Nadal indeks nie przebił dołka z potwierdzeniem, co oznacza, że nadal scenariusz powinien być brany pod uwagę na dalszej sesji. W momencie przełamania dołka oraz potwierdzenia sentymentu spadkowego – dopiero będzie można mówić o dalszych spadkach a co za tym idzie również – odsunięciu scenariusza porannego. Nie raz jednak bywało, że indeks mimo długiej niepewności wykonywał w końcu ten właściwy, oczekiwany ruch – więc cierpliwość jeszcze może się przydać.

wykres DAX H1 05.12.2019 2
DAX H1 05.12.2019 2

Nasdaq

invest

Dziś indeks NASDAQ biorąc pod uwagę wykres m15 – nadal ma spore szansę na wybicie obecnego oporu, który dobrze widoczny jest na poniżej zamieszczonym wykresie indeksu. Szansa na wzrosty do strefy 8355 punktów nadal jest widoczna, jednak ostatni dołek z typowej sekwencji wzrostowej nie może zostać wyłamany. Jeśli dojdzie do wyłamania wówczas sekwencja będzie przemawiać za dalszymi spadkami, jednak w tym momencie szansa na wzrosty nadal obowiązuje. Scenariusz przedstawiony jest na poniższym wykresie indeksu.

wykres Nasdaq M15 05.12.2019
Nasdaq M15 05.12.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here