Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Mieszane otwarcie amerykańskich indeksów podczas środowej sesji to przede wszystkim wynik dalszego oczekiwania rezultatów rozmów na linii USA – Chiny. Zdaje się, że temat od kilku dni stoi w miejscu, podczas gdy inwestorzy zaczynają wątpić w dalsze pozytywne rozwiązanie konfliktu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem wyniki korporacyjne nadal przyciągają uwagę inwestorów, którzy czekają na raporty o dochodach między innymi brytyjskiego koncernu farmaceutycznego – GlaxoSmithKline, amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego – General Motors oraz amerykańskiego przedsiębiorstwa branży medialnej – Twenty-First Century Fox.

Dziś również włoska agencja informacyjna poinformowała, że Komisja Europejska planuje obniżyć prognozy wzrostu gospodarczego Włoch na 2019 r. z 1,2% do 0,2%. Oczekuje się, że Komisja Europejska opublikuje swoją oficjalną zimową prognozę gospodarczą dla jednej z największych gospodarek strefy euro już w ten czwartek.

A z frontu danych podczas środowej sesji oczekuje się godziny 14:30, gdzie poznamy sporo danych na amerykański rynek – w tym m.in bazowe zamówienia środków trwałych czy dane z eksportu. Następnie o 16:30 poznamy zapasy ropy naftowej.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja na niemieckim indeksie to typowa konsolidacja – zapowiada podczas dzisiejszej porannej analizy słowami, że wiele na dziś się nie oczekuje i raczej będzie to jedna z nudniejszych sesji handlowych. DAX oscyluje wokół poziomu dziennego pivota – a na dalszą część sesji niewiele więcej powiedzieć, niż to, co zostało opisane rano. Nadal poziomy pivota mogą wygenerować sygnały kupna / sprzedaży, jednak dopiero po godzinie 14:30, kiedy na rynek wpłyną dane z USA. Dziś warto obserwować średnią sma50 na wykresie M5 – oraz reakcję wolumenu na strefach wsparcia.

wykres DAX M5 06.02.2019
DAX M5 06.02.2019

Nasdaq

Wykres amerykańskiego indeksy NASDAQ niewiele zmienił się od wczorajszego dnia – i nadal zasięg pozostaje niezmiennie na poziomie 7100 punktów. Tymczasem widocznie wyrysowane wsparcie powinno być układem wspierającym dalsze wzrosty dla dzisiejszej sesji handlowej. Negacją budującego się sentymentu wzrostowego będzie dopiero przełamanie obecnego i widocznego na poniższym wykresie wsparcia. Godzina 14:30 powinna mieć znaczy wpływ na amerykański rynek. Oczekuje się kontynuacji wzrostów.

WYKRES NASDAQ H1 06.02.2019
NASDAQ H1 06.02.2019

GBP/USD

Dzisiejszy rynek funta szterlinga został opisany podczas porannej analizy pary. Wsparcie na poziomie 1.29420 jest nie tylko strefą wsparcia, ale również układem wspierającym dalsze wzrosty z sekwencji – widocznej bardzo dobrze na zamieszczonym poniżej wykresie. Impuls wzrostowy zainicjowany 23 stycznia został zniesiony praktycznie 1 do 1 – a wyhamowanie w tym miejscu tylko potwierdza istotną wymowę poziomu. W tym wypadku prawdopodobieństwo odbicia i zainicjowania ruchu wzrostowego wynosi około 65 procent – z założeniami dla setupu: pozycja typu stop loss 15 pips, target docelowy dla pozycji długich 75 (strefa 1.30220), akumulacja 1.29400 – 1.29600.

wykres GBPUSD H1 06.02.2019
GBPUSD H1 06.02.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketpremConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here