Naga MarketsPre-Market: Rynki odrabiają poranne spadki. Nasdaq z celem dziennego R1Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Kontrakty na ropę nadal spadają – OPEC nie uspokoiło inwestorów cięciami.
  • Koncern Volkswagen wypłaci 620 mln euro odszkodowań.
  • Bak istotniejszych danych zaplanowanych w kalendarzu makroekonomicznym.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

W poniedziałek kontrakty terminowe ropy West Texas Intermediate (WTI) nadal wykazywały tendencje spadkowe, schodząc o ponad 25 proc. w związku z obawami o spory nadmiar podażowy. Jak podają kraje OPEC – globalna pandemia koronawirusa zniszczyła popyt, dodatkowo wspierana w trakcie trwającej miesiąc wojny cenowej między Saudyjczykami a Rosją. Porozumienie OPEC+ o zmniejszeniu produkcji o rekordowe 10 milionów baryłek dziennie, co odpowiada około 10% globalnej podaży, nie uspokoiło rynków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemiecki koncern Volkswagen (VW) ogłosił dziś, że zawarła ugodę z 200.000 z 260.000 osób, które za pośrednictwem Federacji Niemieckich Organizacji Konsumenckich (VZBV) złożyły pozew przeciwko producentowi w skandalu “dieselgate” w 2015 roku. Firma ujawniła, że całkowita kwota, która zostanie wypłacona konsumentom, wyniesie 620 mln euro.

Capitalcom

Z kalendarza makroekonomicznego jedyne na co będą oczekiwać inwestorzy to na dane z kanady o godzinie 14:30. Zostaną opublikowane wówczas dane dotyczące sprzedaży hurtowej kraju.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX spada do zakresu dziennego S1 – jego bliskich okolic. Dzienny punkt kierunkowy został co prawda wyłamany, jednak szansa na powrót powyżej niego istnieje tak długo, jak długo rynek trzyma zakres S1. Stara zasada S1 – > R2 jest nadal możliwa, jednak fiksować się na wzrost na razie nie na podstaw. Najlepiej dla wzrostów byłoby, gdyby rynek nadbił S1 wracając powyżej – testując go od dołu i generując sygnał wzrostowy. Wówczas świadczyłoby to i pojawianiu się popytu.

wykres DAX H1 20.04.2020 2
DAX H1 20.04.2020 2

Nasdaq

Dziś słynny NASDAQ dotarł do poziomów dziennego S1, skąd powinno nastąpić odbicie przynajmniej do poziomu dziennego pivota intraday. Szansa na takie podejście szacowana jest na poziomie 60 procent, przy czym wyłamanie pivota jest również prawdopodobne. Aby dołączyć do wzrostu rynek musiałby odbić od S1, cofnąć delikatnie wzrost dając kolejną szansę po małej korekcie na wzrost.

wykres NQ M5 20.04.2020
NQ M5 20.04.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here