Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Na rynku akcji utrzymują się dobre nastroje. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy żadnych kluczowych odczytów makroekonomicznych, niemniej inwestorzy wciąż reagują żywiołowo na każde doniesienia w sprawie konfliktu handlowego pomiędzy USA, a Chinami. Co prawda ostatnie informacje płynące z Chin wskazują, że aby doszło do podpisania wstępnego porozumienia musi dojść do jeszcze jednego spotkania, jednak rynek ignoruje te doniesienia i generalnie nie widać chęci do większej korekty spadkowej (przynajmniej jak na razie). Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na niemieckim indeksie DAX i amerykańskim S&P500.

Analiza DAX i S&P500

DAX

Dax dobrze rozpoczął dzisiejszą sesję. Cena zdołała pokonać strefę oporową przy 12 480 pkt, która teraz zgodnie z zasadą biegunowości powinna stanowić wsparcie. Tak długo jak kurs znajduje się powyżej, istnieje szansa na dalsze wzrosty. Niemniej trzeba pamiętać, że aktualnie notowania znajdują się na wysokości tegorocznych szczytów, co może zachęcać do korekty. Tendencja jest jednak w ostatnich dniach wzrostowa, dlatego o pozycjach krótkich można myśleć dopiero w momencie powrotu poniżej 12 480 pkt.

Wykres Daxa
DAX interwał D1

Pomimo wyraźnej tendencji wzrostowej, ruch w górę jest słabszy niż przed weekendem. Jeżeli doszłoby do korekty i powrotu poniżej strefy przy 12 480 pkt, to potencjalny zasięg spadków został wyznaczony za pomocą dwóch układów 1:1. Dopiero pokonanie Overbalance, a więc czerwonej struktury, mogłoby zmienić tendencję na spadkową. Jak na razie to dalszy ruch w górę jest scenariuszem bazowym.

Wykres Daxa
DAX interwał H1

S&P500

Amerykański indeks przetestował wsparcie przy 2956 pkt, gdzie ponownie pojawili się kupujący. Wskazuje to na przewagę strony popytowej, dlatego przy kolejnym teście oporu przy 2992 pkt trzeba uważać na ewentualne ryzyko wybicia górą. Wtedy tez rynek miałby szansę na ruch w kierunku szczytów wszech czasów, które znajdują się przy 3030 pkt.

Wykres S&P500
US500 interwał H4

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here