Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Wtorkowa sesja handlowa na rynkach stoi pod znakiem niewielkiej konsternacji, podczas gdy pierwsze ruchu indeksów europejskich był wzrostowy, po czym zniesienie wzrostów zepchnęło rynki pod poziomy dziennych wsparć. Dziś stopy kapitalizacji obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych spadły, ponieważ kapitał głównie wędrował na rynek metali szlachetnych, które odnotowywały dziś po raz kolejny zyski.

Tymczasem nastroje gospodarcze w strefie euro gwałtownie pogorszyły się w ciągu ostatniego miesiąca, jak również w jej największej gospodarce, według aktualizacji miary oczekiwań obliczonej przez Centrum Europejskich Badań Gospodarczych (ZEW) po godzinie 11:00.

Główny indeks prognozujący dla Niemiec spadł o oszałamiające 19,6 pkt. do 44,1 pkt. poniżej zera, najniższego poziomu od grudnia 2011 r. Obecny wskaźnik koniunkturalny osłabił się o 12,4 do 13,5 punktu procentowego na wkraczając na terytorium negatywne w sierpniu, co stanowi najgłębszą ocenę od maja 2010 roku.

A z rynku UK, jak twierdzi kanclerz skarbu – Sajid Javid – gospodarka Wielkiej Brytanii ma “silne podstawy”. Polityk powiedział tak komentując dane na temat bezrobocia opublikowane rano. Javid podkreślił, że “zatrudnienie jest na nowym rekordowo wysokim poziomie, płace rosną szybciej niż inflacja, a ludzie zatrzymują więcej tego, co zarabiają“.

A z frontu danych na wtorkową sesję oczekuje się godziny 14:30, gdzie inwestorzy poznają bazowy wskaźnik CPI dla Stanów Zjednoczonych.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Na dalszej części sesji niemiecki indeks pokonał dzienny punkt kierunkowy z poziomu 11.665 punktów i przetestował poziom od dołu – potwierdzając wymowę pro-spadkową. Wówczas celem dla indeksu miał być poziom 11.580, który został osiągnięty zaraz po godzinie 11:15. Zasada wejścia w pozycje typu short była prosta: “Utrzymanie się poniżej PK z interwału przynajmniej m15 powinno z kolei wywołać ruch pod zakres 11.580 pkt“. Tymczasem na dalszą część sesji oczekuje się ponownego zejścia do poziomu dziennego S2 oraz obrony poziomu. Celem re-akumulacji przy poziomach S2 może okazać się poziom 11.640 pkt.

wykres DAX M15 13.08.2019 2
DAX M15 13.08.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks podczas godzin nocnych głównie konsolidował się wokół poziomu dziennego pivota intraday. W późniejszej części widać, że przerwanie dziennego wsparcia zainicjowało ruch pod S1 – które jak dotąd bardzo ładnie obroniło wykres wznosząc indeks ponownie w bliskie okolice PP. W tym momencie oczekuje się dalszej obrony indeksu, gdzie dobrze by było, gdyby wykres jeszcze raz re-testował stworzony dołek oraz wygenerował ruch pod poziom 7600 punktów.

wykres NASDAQ M5 13.08.2019
NASDAQ M5 13.08.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here