Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas poniedziałkowej sesji kontrakty terminowe na rynki amerykańskie wskazują na mieszane otwarcie. Obserwatorzy rynku śledzą podczas dzisiejszej sesji reakcje na zaostrzenie sankcji USA wobec Iranu. Również Chiny znalazły się w centrum uwagi po tym, jak Xi, lider tego kraju, obiecał uczynić chińskie rynki bardziej otwartymi na świat, obniżając cła importowe.

Tymczasem tydzień bogaty w istotne informacje, m.in oczekiwanie na decyzję FED w sprawie stóp procentowych. Na koniec słychać również, że czołowi dyplomaci ze Zjednoczonego Królestwa, Francji i Niemiec wydali w poniedziałek wspólne oświadczenie potępiające nowe sankcje wobec Iranu nałożone przez Stany Zjednoczone.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej analizy niemieckiego indeksu nakreślone zostały poziomy, które oczekiwane były do zrealizowania jeszcze przed wejściem sesji amerykańskiej. Póki co jednak wykres niemieckiego indeksu konsoliduje się podobnie jak podczas piątkowej sesji – jednak wyraźnie zaniża swoje zasięgi tworząc schematu sugerujący możliwość wybicia.

wykres DAX M5 05.11.2018 (2)
DAX M5 05.11.2018 (2)

Na dalszą część sesji oczekuje się zatem jedno z dwóch setupów wytworzonych. W momencie wybicia górnego ograniczeni celem będzie poziom R1, dolnego zaś – wybicie S1 z kontynuacją testów poziomu 11.420.

wykres DAX M5 05.11.2018
DAX M5 05.11.2018

Nasdaq

Również od amerykańskiego indeksu oczekuje się obniżenia kursu. Budowa obecnego schematu wskazuje na możliwe spadki, choć impet wzrostowy może jeszcze w dniu dzisiejszym dobić do dziennego oporu wynikającego z pivota R1. Pivot pokrywa się również z istotną strefą czwartkowego high oraz piątkowego testu strefy przez finalną korektą wzrostów. Cel dla pozycji typu short ocenia się w przedziale 6900 – 6840.

wykres Nasdaq M15 05.11.2018
Nasdaq M15 05.11.2018

GBPUSD

Dzisiejszy wykres funta wskazuje jednoznacznie gdzie na dzisiejszą sesję znajduje się strefa oporowa. Jeśli nastąpi jeszcze jedno podejście pod strefę – wówczas oczekuje się zejścia w okolice dziennego S1. Również w przypadku przekroczenia pivota bez ówczesnego re-testu strefy oporowej zainicjuje setup short z celem dziennego S2. Dopiero wybicie srefy oporowej zaneguje dalsze spadki i wskaże na dalsze wzrosty 40 – 60 pips do kolejnego oporu widocznego z interwału H1.

WYKRES GBPUSD M5 05.11.2018
GBPUSD M5 05.11.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here