Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe podczas poniedziałkowej sesji handlowej notowane są na zielono, otwierając notowania lukami. A to wszystko za sprawą zwiększonego apetytu na ryzyko inwestorów, z powodu optymistycznych odczytów makroekonomicznych dla Chin.

Neel Kashkari, członek panelu polityki Rezerwy Federalnej, powiedział w wywiadzie dla Wall Street Journal, że aktualnie obniżanie stóp procentowych nie byłoby właściwe, ale z drugiej strony pojawiające się “pewne” zagrożenia, wymagają stabilizacji. W uwagach z 29 marca, wyraził on również pogląd, że obecna polityka monetarna jest “mniej więcej w zakresie” bodźców. Przytoczył również dane wskazujące, że inflacja “nie idzie we właściwym kierunku” i dodał, że nie widzi wzrostu presji inflacyjnej, a rynek pracy również wykazuje słabość.

Tymczasem już oficjalnie mówi się o wprowadzeniu wymienialności chińskiego juana na złoto. Od lat mówiono tym, iż chiński rząd intensywnie powiększał swoje rezerwy złota, co mogło doprowadzić do finalnej wymienialności. W tym momencie chiński juan stał sie pierwszą walutą od lat, która ma swoje realne pokrycie w kruszcu.

A z frontu danych oczekuje się godziny 14:30 oraz 16:00 gdzie pojawią się dane z rynku USA.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy wykres DAX nie powinien zaskoczyć – niewiele zabrakło, aby można było powiedzieć, że poranna analiza została wykonana w punkt. Zabrakło jednak kilku punktów – jednak finalnie zakres ruchu został jak dotąd wykonany zgodnie z planem. W tym momencie oczekuje się od indeksu spadku w okolice dziennego R1 przedstawionego na poniższym wykresie, lub w okolice bliskie poziomowi ustalonego z rana punktu “2” – na cenie 11.580.

WYKRES DAX M5 01.04.2019 2
DAX M5 01.04.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks zbliżył się znacznie do strefy oporowej, która od dłuższego czasu reagowała relatywnie mocno na wykres – dlatego na dalszą część sesji oczekuje się kolejnej – klasycznej reakcji z celem docelowym dla pozycji krótkich okreslonych na poziomie 7337.

wykres NASDAQ M15 01.04.2019
NASDAQ M15 01.04.2019

GBP/USD

Dzisiejszy rynek funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara buduje schemat pro-wzrostowy, jednak od dalszej rozgrywki oczekuje się spadków pary. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem byłby nadbicie obecnego oporu oraz powrót poniżej niego – co automatycznie wygeneruje sygnał spadkowy. Warto obserwować, czy nie dojdzie do opisywanego fałszywego nadbicia szczytu.

wykres GBPUSD H1 01.04.2019
GBPUSD H1 01.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here