Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Notowania kontraktów głównych indeksów giełdowych podczas czwartkowej sesji handlowej w większości spadają. Rynki finansowe reagują newralgicznie po tym, jak negocjacje w sprawie denuklearyzacji Washington-Pyongyang załamały się przed zawarciem umowy.

Tymczasem inwestorzy podczas wczorajszej sesji zapoznali się ze słowami przewodniczącego amerykańskiej Rezerwy Federalnej Jerome Powell, który ostrzegł, że poziom zadłużenia wyprzedza wzrost gospodarczy kraju.

Dziś również dowiadujemy się, iż długoterminowa współpraca w dziedzinie zautomatyzowanej jazdy pomiędzy Bayerische Motoren Werke AG (BMW AG) i Daimler AG została nawiązana. Dwaj niemieccy giganci z branży motoryzacyjnej powiedzieli w czwartek, że będą rozszerzać współpracę na strategiczne przedsięwzięcia w zakresie podstawowych technologii i wysoce zautomatyzowanej jazdy po autostradach.

A z frontu danych na dzisiejszą sesje oczekuje się godziny 14:30, gdzie uczestnicy rynku poznają dane z USA – PKB (k/k) (Q4). Będą to jedne z istotniejszych danych dla sesji US.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy rynek to głównie odrabianie strat z otwarcia rynków – czyli przebiegu sesji azjatyckiej. Podczas dzisiejszej analizy oczekiwane byłby dalsze spadki, jednak po zejściu około 50 punkowym rynek zareagował odrabianiem straty z otwarcia. W jej dalszej części uwzględniony został long po przekroczeniu S1 z celem dziennego pivota oraz punktu 11.510 jako maksymalne podejście dla sesji UE. Faktycznie, przejście poziomu wsparcia S1 wygenerowało dalszy ruch wzrostowy. W tym momencie od dalszej części sesji oczekuje się testu omawianego już poziomu 11.510, następnie ponownego zejścia pod poziom dziennego pivota.

wykres DAX M5 28.02.2019
DAX M5 28.02.2019

Dzisiejsze wejścia to głównie handel w oparciu i krótkoterminowe ruchy, ale i nacisk na przebicie S1 i dojście do pivota. Dziś 3x pozytywne wejście, 1 break even oraz 1 sl. Generalnie, jak zapowiadane w analizie – dziś specyficzny dzień handlu o niskim wolumenie i wstępujących anomaliach.

Wejście 1
Wejście 1
Wejście 2
Wejście 2
Wejście 3
Wejście 3
Wejście 4
Wejście 4

Nasdaq

Amerykański indeks NASDAQ podczas dzisiejszych notowań powinien przetestować jeszcze strefę bliską poziomu dziennego oporu R1. Oczekuje się dotarcia do poziomu 7150, jednak przed indeksem jeszcze zadanie przebicia dziennego pivota intraday. Jeśli indeks nie będzie w stanie przebić poziomu, wówczas poziomem docelowym dla pozycji short będzie poziom dziennego low w postaci wsparcia S1 wyliczanego przez standardowe pivoty intraday.

wykres Nasdaq m15 28.02.2019
Nasdaq m15 28.02.2019

GBP/USD

Para choć chwilowo wybiła strefę oporową na poziomie 1,33047, to finalnie znalazła się pod nią – wykonując coraz bardziej przyspieszający spadek. To z kolei sprawia, że potencjał testu dolnych ograniczeń jest relatywnie duży – w myśl głębszej korekty ostatnich wzrostów. W tym momencie potencjalnym celem dla pozycji krótkich są poziomy – 1,32030 oraz 1,31325 oddalone od aktualnej ceny o 80 do nawet 150 pipsów. Taki spadek byłby naturalną – choć nieco głębszą korektą nie zmieniającą obecnego układu pod warunkiem, że faktycznie opisywane poziomy (jeden bądź drugi) wyhamuje dalsze spadki. Obecnie, aby dołączyć do opisywanego scenariusza pozycja obronna typu stop loss musiałaby znajdować się w granicach 25 pipsów – co w przypadku pierwszego celu stanowiłoby risc ratio na poziomie 3:1, w przypadku zaś drugiego – około 6:1. Warto obserwować wykres i przyjrzeć się najbliższej korekcie obecnego ruchu by dołączyć do scenariusza.

wykres GBPUSD H1 28.02.2019
GBPUSD H1 28.02.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-markettokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrzy spółki WIG20 z potencjałem wzrostu na GPW
Następny artykułCo z tym Brexitem? Drugie referendum coraz bliżej
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here