Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty na główne indeksy w Stanach Zjednoczonych notowane są dziś przed wejściem sesji premarketowej na czerwono, podczas gdy temat dzisiejszego spotkania dotyczącego wojny handlowej oraz porozumienia na linii USA – Chin coraz bardziej nabiera na sile. Zdaje się, że w tym momencie główni obserwatorzy rynkowi oczekują znacznego przełomu w negocjacjach – a brak stosownego pozytywnego przekazu płynącego z dalszych rozmów może wywołać kolejną falę wyprzedaży na głównych rynkach światowych.

Dzisiejsze rozmowy odbywają się w Pekinie, gdzie delegacja z Białego Domu po raz pierwszy oficjalnie spotyka się z przedstawicielami Chin od czasu gdy prezydenci Donald Trump i Xi Jinping zgodzili się wstrzymać dalsze cła na 90 dni.

Tymczasem Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zażądało dziś, aby Waszyngton zaprzestał “prowokacyjnych czynów” na Morzu Południowochińskim po tym, jak amerykański niszczyciel przepłynął niebezpiecznie blisko chińskiego terytorium. Amerykański okręt wojenny USS McCampbell złamał międzynarodowe prawo terytorialne.

Rzecznik ministerstwa Lu Kang zauważył, że Pekin złożył “surową skargę” na działania statku i wyraził nadzieję, że ten incydent nie wpłynie na rozmowy handlowe między dwoma krajami.

Tymczasem na froncie danych na dziś zaplanowane są dane z USA oraz Kanady dokładnie o godzinie 16:00. Tylko one mogą mieć w dniu dzisiejszym

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej sesji handlowej na niemieckim indeksie DAX mamy wyraźną obniżkę notowań – jednak wykres finalnie zatrzymał się na dzisiejszym poziomie dziennego pivota. W tym momencie dalszy handej jest stosunkowo prosty i ogranicza się do ustalenie w jaki sposób wykres zachowa się podczas kolejnych godzin handlu. Jeśli wykres pokona poziom widocznego na wykresie pivta wraz z linią trendu budującą się od kilku godzin, wówczas celem dla pozycji short będzie poziom 10.600 punktów. Jeśli zaś wykres utrzyma się powyżej wspomnianego wsparcia, szansa na ponowne podejście pod strefę sekwencji – czyli poziomu 10.780 jest relatywnie duża.

WYKRES DAX M5 07.01.2019
DAX M5 07.01.2019

Nasdaq

Indeks technologiczny Nasdaq dziś na wykresie z rynku Futures idealnie buduje sekwencje wzrostowa pokonując strefę oporu dla przeszło 10 sesji handlowych – następnie testując poziom jako wsparcie. W tym momencie można zatem założyć, że dalszy potencjał indeksu jest w grze nawet z celami na dzisiejszą sesję bliskimi poziomowi R2, jednak z uwagą – że w momencie przełamania poziomu (oznaczonego również na poniższym wykresie) dalsze sygnały wzrostowe zostaną zanegowane a celem dla pozycji typu short stanie się strefa bliska 6200 punktów.

WYKRES NASDAQ M30 07.01.2019
NASDAQ M30 07.01.2019

GBP/USD

Podczas piątkowej sesji punkt oznaczony jako kierunkowy dla sesji premarketowej idealnie zareagował dla pozycji typu short z celem dziennego pvota a więc dogrania strefy – następnie ponownie przekraczając poziom wykres wygenerował sygnał zakupowy z celem opisywanym jako poziom pomiędzy R1 a R2 dziennego oporu.

wykres GBPUSD M5 04.01.2019
GBPUSD M5 04.01.2019

W tym momencie wykres GBP/USD buduje podczas porannych godzin handlu wyraźna strefę wsparcia – przekroczenie tej strefy powinno wygenerować sygnał spadkowy z celami osiągnięcia dzisiejszego poziomu wsparcia S1, utrzymanie się wykresu powyżej zaś powinno po niewielkiej korekcie dać inwestorom szansę dogrania strefy dziennego oporu R2.

WYKRES GBPUSD M15 07.01.2019
GBPUSD M15 07.01.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here