Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe podczas czwartkowej sesji handlowej notowanie są na zielono, po tym jak dane o zatrudnieniu zostały opublikowane przed oficjalnym otwarciem amerykańskiego rynku, co pokazuje, że początkowe oczekiwania wniosków o pracę w USA były niższe. W międzyczasie amerykański Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast pozwał giganta mediów społecznościowych, firmę Facebook Inc. z powodu rzekomych dyskryminujących praktyk reklamowych innych firm.

Tymczasem w związku z pojawiającymi się informacjami, iż Deutsche Bank chce zwiększać kapitał o 10 mld euro w kontekście dokapitalizowania banku podczas fuzji z Comerzbankiem – zarząd wystosował oświadczenie, w którym zaprzecza, aby takie rozmowy były prowadzone. Dodatkowo informacje zarządu wskazują, że na razie jest zbyt wcześnie aby w ogóle tego typu rozmowy prowadzić.

A z frontu danych na dalszą część sesji oczekuje się 14:30 oraz 15:00 gdzie przemawiają członkowie FOMC, wraz z publikowanymi danymi – indeksami podpisanych umów kupna domów.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Poziom na dzisiejszą sesję został osiągnięty zgodnie z poranna analizą indeksu DAX. Celem dla pozycji długich podczas otwarcia indeksu po cenie 11.400 był poziom 11.480 będący istotną strefą oporową intraday dla wykresu. W tym momencie widocznie poziom trzyma wykres przed dalszymi wzrostami, co potwierdza tylko dobre oszacowanie poziomu. Nadal nadal oczekuje się wzrostów od indeksu – dlatego cele zostają zrewidowane i na dalszą sesję handlową oznaczone są na poziomie 11.540 jako poziom docelowy sesji UE wraz z US.

wykres DAX M5 28.03.2019
DAX M5 28.03.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny podczas dzisiejszej sesji buduje sekwencje wzrostową, choć wczorajsze zejście indeksu wskazuje, że nie powinno liczyć się na ponadprzeciętne wzrosty podczas dalszej sesji. Potencjalnym scenariuszem na dziś jest przełamanie widocznej strefy oporu z poziomu 7360 oraz target dla pozycji długich w strefie 7400. Linia trendu budowana od poranka powinna służyć wykresowi jako potencjalne miejsca dalszych odbić.

wykres NASDAQ M15 27.03.2019
NASDAQ M15 27.03.2019

GBP/USD

Z perspektywy interwału czasowego H1 – para przekroczyła w dniu wczorajszym ponownie średnią sma88 – stanowiącą standardową średnia dla interwału jednogodzinnego. Dodając do tego moment, w którym para wyłamała poziom wsparcia cenowego 1,31300 oznacza to wygenerowanie sygnału spadkowego – z poziomami docelowymi dla pozycji krótkich na strefie 1,30100 (jako take profit 1) oraz 1,29650 jako drugi oczekiwany poziom. To oznacza możliwość wyłamania opisanej powyżej tendencji bronienia górnych oraz dolnych ograniczeń dotychczas trwającej konsolidacji. W tym momencie pozycje obronne dla scenariusza typu stop loss powinny być postawione ponad szczytem z dzisiejszych ruchów (godziny 11:30). Wówczas risc ratio kształtować się będzie na poziomie ok. 5:1 co stanowi racjonalny poziom dla podejścia intraday – lub pozycyjnego w rozumieniu pozostawienia pozycji na kolejny dzień handlowy w razie niewykonania scenariusza jeszcze dziś.

wykres GBPUSD H1 28.03.2019
GBPUSD H1 28.03.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here