Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Akcje na Wall Street notowane były podczas czwartkowej sesji przed-rynkowego handlu z niewielkimi zyskami – przed opublikowaniem danych o zatrudnieniu przez Biuro Pracy i Departament Pracy. Początkowe roszczenia związane z bezrobociem również powinny zostać opublikowane przed otwarciem rynków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas dzisiejszego handli inwestorzy nadal analizują sytuację związaną z ponad sześciomiesięcznym opóźnieniem z Brexitem, zatwierdzone wczoraj przez Radę Europejską. Prezydent Donald Trump skrytykował wczoraj wieczorem na portalu Tweeter podejście Brukseli, obiecując zmianę stosunków handlowych Waszyngtonu z UE.

Tymczasem przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, weźmie w dniu dzisiejszym udział w corocznych spotkaniach politycznych organizowanych przez Partię Demokratyczną i omówi takie kwestie jak rynek pracy, nierówność, handel i skutki obniżek podatków.

A z frontu danych nadal oczekuje się godziny 14:30, gdzie poznamy liczne dane ze Stanów Zjednoczonych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy poziom oznaczony z porannej analizy jako pierwszy do osiągnięcia dla pozycji krótkich – oznaczony “3” został finalnie zrealizowany. Odbicie od tego poziomu nie powinno zatem dziwić – zwłaszcza, że relatywnie silny sygnał typu long został wygenerowany podczas wyhamowania spadku, opisany na czacie grupy Trading Club Szczecin.

wykres DAX m1 11.04.2019
DAX m1 11.04.2019

Po wygenerowaniu sygnału wykres finalnie wybił lokalne szczyty, a więc wykonał ruch blisko 110 punktów. A na dalszą część sesji oczekuje się od indeksu zejścia w okolice dziennego pivota – poziomu 11.930 punktów.

Nasdaq

Nadal – podobnie jak po indeksie europejskim – oczekuje się od amerykańskiego indeksu NASDAQ zejścia w bliskie okolice poziomu dziennego pivota – tak aby popyt z rejonów przedrynkowego handlu został przetestowany. Wówczas, po ówczesnym teście poziomu oczekuje się dalszych wzrostów z targetem dla pozycji długich okreslonych na strefie 7665 punktów.

wykres NASDA1 M5 11.04.2019
NASDA1 M5 11.04.2019

GBP/USD

Z perspektywy interwalu czasowego H1 para GBP/USD znajduje się w kanale wzrostowym, który jeśli zostanie nadal utrzymany jak to miało miejsce dotychczas, wówczas można będzie spodziewać się dotarcia wykresu w bliskie okolice poziomu oporowego na strefie 1,31360 – który – powinien wyhamować dalsze wzrosty na parze. Jeśli wykres zareaguje klasycznie – zakładając, że dalej konsolidacyjne poziomy będą otrzymywać wykres – poziomem docelowym dla pozycji krótkich będzie strefa oddalona od oporu o 120 pipsów – poziom 1,30170.

wykres GBPUSD H1 11.04.2019
GBPUSD H1 11.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here