Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.
Główne indeksy przed wejściem sesji USA
Akcje na Wall Street notowane były podczas czwartkowej sesji przed-rynkowego handlu z niewielkimi zyskami – przed opublikowaniem danych o zatrudnieniu przez Biuro Pracy i Departament Pracy. Początkowe roszczenia związane z bezrobociem również powinny zostać opublikowane przed otwarciem rynków.
Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas dzisiejszego handli inwestorzy nadal analizują sytuację związaną z ponad sześciomiesięcznym opóźnieniem z Brexitem, zatwierdzone wczoraj przez Radę Europejską. Prezydent Donald Trump skrytykował wczoraj wieczorem na portalu Tweeter podejście Brukseli, obiecując zmianę stosunków handlowych Waszyngtonu z UE.
Tymczasem przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, weźmie w dniu dzisiejszym udział w corocznych spotkaniach politycznych organizowanych przez Partię Demokratyczną i omówi takie kwestie jak rynek pracy, nierówność, handel i skutki obniżek podatków.
A z frontu danych nadal oczekuje się godziny 14:30, gdzie poznamy liczne dane ze Stanów Zjednoczonych.
Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD
Dzisiejszy poziom oznaczony z porannej analizy jako pierwszy do osiągnięcia dla pozycji krótkich – oznaczony “3” został finalnie zrealizowany. Odbicie od tego poziomu nie powinno zatem dziwić – zwłaszcza, że relatywnie silny sygnał typu long został wygenerowany podczas wyhamowania spadku, opisany na czacie grupy Trading Club Szczecin.

Po wygenerowaniu sygnału wykres finalnie wybił lokalne szczyty, a więc wykonał ruch blisko 110 punktów. A na dalszą część sesji oczekuje się od indeksu zejścia w okolice dziennego pivota – poziomu 11.930 punktów.
Nadal – podobnie jak po indeksie europejskim – oczekuje się od amerykańskiego indeksu NASDAQ zejścia w bliskie okolice poziomu dziennego pivota – tak aby popyt z rejonów przedrynkowego handlu został przetestowany. Wówczas, po ówczesnym teście poziomu oczekuje się dalszych wzrostów z targetem dla pozycji długich okreslonych na strefie 7665 punktów.

Z perspektywy interwalu czasowego H1 para GBP/USD znajduje się w kanale wzrostowym, który jeśli zostanie nadal utrzymany jak to miało miejsce dotychczas, wówczas można będzie spodziewać się dotarcia wykresu w bliskie okolice poziomu oporowego na strefie 1,31360 – który – powinien wyhamować dalsze wzrosty na parze. Jeśli wykres zareaguje klasycznie – zakładając, że dalej konsolidacyjne poziomy będą otrzymywać wykres – poziomem docelowym dla pozycji krótkich będzie strefa oddalona od oporu o 120 pipsów – poziom 1,30170.

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.