Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne kontrakty na indeksy giełdowe notowane są podczas czwartkowej sesji na zielono, kiedy rynki nieznacznie kontynuują wzrosty z obecnego tygodnia. Kolejna runda publikacji wyników finansowych przed nami, a w nich m.in jeden z największych na świecie producentów, dystrybutorów i sprzedawców napojów bezalkoholowych – The Coca-Cola Company, która opublikowała raport wskazujący na spadek przychodów za czwarty kwartał o 6 procent w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zysk na akcję (EPS) spółki osiągnął wartość 0,18 USD, co oznacza znaczący wzrost w stosunku do ubiegłorocznej straty na akcję w wysokości 0,66 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie jak dowiaduje się Financial Times – holding prowadzący główną platformę e-commerce w Chinach – Alibaba nabyła brytyjską firmę WorldFirst – zajmującą się międzynarodowymi płatnościami za kwotę około 700 milionów dolarów. W ten sposób Alibaba stawia duży krok w kierunku ekspansji na rynek europejski. Jak wynika z dalszych informacji – najwyższe kierownictwo WorldFirst pozostanie niezmienione po fuzji.

Tymczasem główni obserwatorzy rynkowi nadal spoglądają w stronę ostatniej już rudny rozmów handlowych między USA a Chinami wznowionej w Pekinie, gdzie udał się sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin. Sytuacja napięcia zdaje się lekko rozluźniać po tym, jak prezydent USA, Donald Trump powiedział, że rozważa przedłużenie terminu, w którym oba kraje muszą zawrzeć umowę w celu uniknięcia dalszych taryf.

A z frontu danych na czwartkową sesje oczekuje się godziny 14:30, gdzie poznamy dane na rynek USA, w tym między innymi: bazowy wskaźnik PPI oraz bazowa sprzedaż detaliczna.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Na dziś plan dotarcia w strefę określoną z porannej analizy sprawdził się idealnie. Czasem trudno uwierzyć w zachowanie rynku takie, jakie zostało ustalone na długo przed wykonaniem ruchu, jednak metodologia się sprawdza, więc nic ponad to nie potrzeba. Na dalszą część sesji oczekuje się raczej konsolidacji pomiędzy opisanymi poziomami – czyli realizacji jednego z dwóch scenariuszy podanych na poniższym wykresie. Nic ponad to powiedzieć więcej o wykresie w chwili obecnej nie można, ponieważ brak jest konkretnych sygnałów. Rynek sugeruje trend boczny – choć dane z USA mogą coś zmienić w tym układzie. Nacisk na górne ograniczenia mogą być jednak dostrzegalne.

WYKRES DAX M5 14.02.2019
DAX M5 14.02.2019

Nasdaq

Na amerykańskim wykresie NASDAQ widoczna jest dalsza presja popytowa – wykres zareagował od najważniejszych wsparć podczas poniedziałkowego odbicia i kontynuuje tę tendencję z możliwością dotarcia do celów 7100 punktów. Na dziś rynek zdaje się powinien kontynuować ruch wzrostowy, jednak istotnym wsparciem z perspektywy intraday będzie tez poziom ostatnich dołków, czyli strefa 7030.

wykres NASDAQ H4 14.02.2019
NASDAQ H4 14.02.2019

GBP/USD

Wykres funta szterlinga do dolara amerykańskiego podczas czwartkowej sesji spada – co znacznie utrudnia zagranie intraday na odbicie. W tym momencie sekwencja spadkowa jest bardzo wyraźnie zaznaczona przez coraz niższe szczyty oraz dołki – jednak jeśli para byłaby po godzinie 15:30 w stanie przebić najbliższy punkt oporu (oznaczony na poniższym wykresie) wówczas podejście pod dzisiejsze high powinno być formalnością. Jeśli natomiast poziom nie zostanie przebity – oczekiwać się będzie dalszej obniżki w okolice dziennego S3.

WYKRES GBPUSD M5 14.02.2019
GBPUSD M5 14.02.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketpremConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJP Morgan Chase wypuszcza własną kryptowalutę
Następny artykułO wykresach ani słowa: CAD/JPY, GBP/JPY, EUR/GBP
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here